X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego zwierzę łysieje i jak temu zapobiegać?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:52
- Najczęściej łysienie u małych zwierząt towarzyszących ludziom, czyli u psów i kotów, jest efektem samouszkodzeń – tłumaczy prof. Jarosław Popiel, dermatolog weterynaryjny.
Audio
  • Przyczyny łysienia u zwierząt domowych (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Zivica Kerkez/Shutterstock

pies weterynarz 1200.jpg
Choroby psów i kotów niesterylizowanych

Jak tłumaczył, wylizywanie, wygryzanie sierści przez zwierzęta ma najczęściej konkretne podłoże, które, jako ich opiekunowie, powinniśmy umieć określić. - Są też sytuacje, że struktura skóry jest już na tyle zmieniona, a mieszki włosowe tak uszkodzone, np. poprzez choroby, że łysienie jest nieodwracalne - tłumaczył ekspert. - Przyczyny wygryzania sierści to na przykład świąd, spowodowany m.in. grzybicą, pasożytami, czy alergią. Druga grupa to wyłysienia o podłożu endokrynologicznym, i te są znacznie trudniejsze do diagnozowania - wymieniał.

Czy choroby psie i kocie, powodujące świąd mogą zagrażać ludziom i czy są wśród nich te nieuleczalne? Jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę? I jak zapobiegać łysieniu i jaką rolę w profilaktyce odgrywa szczepienie zwierząt? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie także dr Marcin Jankowski, gastroenterolog weterynaryjny w Radiowej Poradni Dla Zwierząt opowiadał o tym, jak radzić sobie, gdy nasz pupil połknie zabawkę lub substancję żrącą. W Radiowej Encyklopedii Zwierząt spotkaliśmy uszatkę, jedną z najbardziej pospolitych polskich sów, a mówił o niej Sławek Rubacha ze Stowarzyszenia Ochrony Sów. Posłuchaj nagrania całej audycji "Dajesz radę", 4.02.2019 >>>

Mówiliśmy także o dokarmianiu sikorek bogatek zimą. Dlaczego nie należy dawać im chleba? ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kacper Kowalczyk

Gość: prof. Jarosław Popiel (dermatolog weterynaryjny, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu)

Data emisji: 4.02.2019

Godzina emisji: 14.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak