Serwisant rowerów, bike fitter - ich praca od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:07
Gdy rozpoczyna się wiosna i na trawnikach pokazują się krokusy, na chodnikach pojawia się coraz więcej amatorów dwóch kółek. Zanim jednak wsiądziemy na rower po dłuższej przerwie, wymaga on nieco pracy. 
Audio
  • Praca serwisanta rowerów i bike fittera - na czym polega i kto może ją wykonywać (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rihardzz/Shutterstock

- W naszej pracy najciekawszy jest bike fitting, czyli ustawianie pozycji na rowerze. Gdy jest sezon kalendarz bikefittera jest zabukowany na ponad dwa miesiące do przodu - mówi Dominik Rukat z Veloart. - Rower zawsze przystosowany musi być do potrzeb i wymiarów danej osoby. Nawet, jeśli postawimy obok siebie dwóch panów tego samego wzrostu, ich potrzeby mogą być różne - tłumaczył. - Chodzi o to, by wypracować pozycję na tyle dobrze, by wykluczyć bóle i dyskomfort, a jednocześnie, by rower był szybki.

Jak pracuje bike fitter i na czym dokładnie polega bike fitting? Dlaczego może trwać nawet kilka godzin? O tym w nagraniu rozmowy Dominiki Klimek. Konserwacja, naprawa, wymiana, smarowanie - tym wszystkim zaś zajmuje się rowerowy serwisant. Jak wiele ma pracy i czy, tak jak w przysłowiu, szewc bez butów chodzi? Jak zacząć pracę w tym zawodzie? To sprawdziliśmy w Czwórce. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 14.07

kd/kul

Czytaj także

Obywatel czy donosiciel? Jak rozwiązywać problemy sąsiedzkie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:35
Jak często Polacy donoszą na współpracowników, współlokatorów, czy sąsiadów i czy podawane przez donosicieli informacje zawsze są zgodne z prawdą? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Funkcjonariusz służby więziennej - jak wygląda jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 16:34
Jak wygląda praca funkcjonariusza służby więziennej? Dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek spotkała się z ppk. Sławomirem Życzyńskim, zastępcą dyrektora w areszcie śledczym w Radomiu, który opowiedział o swojej pracy.
rozwiń zwiń