X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Serwisant rowerów, bike fitter - ich praca od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:07
Gdy rozpoczyna się wiosna i na trawnikach pokazują się krokusy, na chodnikach pojawia się coraz więcej amatorów dwóch kółek. Zanim jednak wsiądziemy na rower po dłuższej przerwie, wymaga on nieco pracy. 
Audio
  • Praca serwisanta rowerów i bike fittera - na czym polega i kto może ją wykonywać (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rihardzz/Shutterstock

- W naszej pracy najciekawszy jest bike fitting, czyli ustawianie pozycji na rowerze. Gdy jest sezon kalendarz bikefittera jest zabukowany na ponad dwa miesiące do przodu - mówi Dominik Rukat z Veloart. - Rower zawsze przystosowany musi być do potrzeb i wymiarów danej osoby. Nawet, jeśli postawimy obok siebie dwóch panów tego samego wzrostu, ich potrzeby mogą być różne - tłumaczył. - Chodzi o to, by wypracować pozycję na tyle dobrze, by wykluczyć bóle i dyskomfort, a jednocześnie, by rower był szybki.

Jak pracuje bike fitter i na czym dokładnie polega bike fitting? Dlaczego może trwać nawet kilka godzin? O tym w nagraniu rozmowy Dominiki Klimek. Konserwacja, naprawa, wymiana, smarowanie - tym wszystkim zaś zajmuje się rowerowy serwisant. Jak wiele ma pracy i czy, tak jak w przysłowiu, szewc bez butów chodzi? Jak zacząć pracę w tym zawodzie? To sprawdziliśmy w Czwórce. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 14.07

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obywatel czy donosiciel? Jak rozwiązywać problemy sąsiedzkie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:35
Jak często Polacy donoszą na współpracowników, współlokatorów, czy sąsiadów i czy podawane przez donosicieli informacje zawsze są zgodne z prawdą? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Funkcjonariusz służby więziennej - jak wygląda jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 16:34
Jak wygląda praca funkcjonariusza służby więziennej? Dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek spotkała się z ppk. Sławomirem Życzyńskim, zastępcą dyrektora w areszcie śledczym w Radomiu, który opowiedział o swojej pracy.
rozwiń zwiń