Funkcjonariusz służby więziennej - jak wygląda jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 16:34
Jak wygląda praca funkcjonariusza służby więziennej? Dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek spotkała się z ppk. Sławomirem Życzyńskim, zastępcą dyrektora w areszcie śledczym w Radomiu, który opowiedział o swojej pracy.
Audio
  • Jak wygląda praca funkcjonariusza służby więziennej? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ OFFFSTOCK

- Zawsze chciałem pracować w służbach mundurowych. Skończyłem studia pedagogiczne i licencjat w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej. Bardziej ciągnęło mnie do policji, ale postanowiłem złożyć dokumenty na wychowawcę w areszcie śledczym w Radomiu i zostałem przyjęty. Pracuję tam już 20 lat - opowiadał.

- Choć mój staż pracy jest długi, to nie mogę powiedzieć, że wszystko już widziałem i wiem wszystko na temat służby więziennej. Dochodzi tu do różnych sytuacji, ale do naprawdę niebezpiecznych rzadko - mówił rozmówca Dominiki Klimek. 

Jak można przygotować się do takiej pracy? Jakie wymagania należy spełniać? Jak wygląda praca funkcjonariuszy w areszcie śledczym? W jakim charakterze może pracować zatrudniony w takiej instytucji? O swojej pracy opowiedzieli st. kapral Mariusz Adamski, ppk. Sławomir Życzyński, oraz funkcjonariusze aresztu śledczego na warszawskim Grochowie m.in. mł. chorąży Agnieszka Siwińska. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 14.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostać trenerem psów? "Zawód, który jest pasją"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:52
- Jeśli trenujemy naszego psa wykonując wciąż te same ćwiczenia, szybko mu się to znudzi. Dlatego warto zwiększać poziom trudności, łączyć kilka komend, nawet w przypadku zwykłego "siad" i "aport" - tłumaczy Sylwia Karkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagłębie - region niegdyś kwitnący, dziś ziemia jałowa

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:00
- Zagłębie to region, który szczególnie ucierpiał w latach 90. - mówi Magdalena Okraska, autorka książki "Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu". - To obszar wyjałowiony, teren, który kiedyś kwitł - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obywatel czy donosiciel? Jak rozwiązywać problemy sąsiedzkie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:35
Jak często Polacy donoszą na współpracowników, współlokatorów, czy sąsiadów i czy podawane przez donosicieli informacje zawsze są zgodne z prawdą? 
rozwiń zwiń