X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Funkcjonariusz służby więziennej - jak wygląda jego praca?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 16:34
Jak wygląda praca funkcjonariusza służby więziennej? Dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek spotkała się z ppk. Sławomirem Życzyńskim, zastępcą dyrektora w areszcie śledczym w Radomiu, który opowiedział o swojej pracy.
Audio
  • Jak wygląda praca funkcjonariusza służby więziennej? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ OFFFSTOCK

- Zawsze chciałem pracować w służbach mundurowych. Skończyłem studia pedagogiczne i licencjat w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej. Bardziej ciągnęło mnie do policji, ale postanowiłem złożyć dokumenty na wychowawcę w areszcie śledczym w Radomiu i zostałem przyjęty. Pracuję tam już 20 lat - opowiadał.

- Choć mój staż pracy jest długi, to nie mogę powiedzieć, że wszystko już widziałem i wiem wszystko na temat służby więziennej. Dochodzi tu do różnych sytuacji, ale do naprawdę niebezpiecznych rzadko - mówił rozmówca Dominiki Klimek. 

Jak można przygotować się do takiej pracy? Jakie wymagania należy spełniać? Jak wygląda praca funkcjonariuszy w areszcie śledczym? W jakim charakterze może pracować zatrudniony w takiej instytucji? O swojej pracy opowiedzieli st. kapral Mariusz Adamski, ppk. Sławomir Życzyński, oraz funkcjonariusze aresztu śledczego na warszawskim Grochowie m.in. mł. chorąży Agnieszka Siwińska. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 14.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostać trenerem psów? "Zawód, który jest pasją"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:52
- Jeśli trenujemy naszego psa wykonując wciąż te same ćwiczenia, szybko mu się to znudzi. Dlatego warto zwiększać poziom trudności, łączyć kilka komend, nawet w przypadku zwykłego "siad" i "aport" - tłumaczy Sylwia Karkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagłębie - region niegdyś kwitnący, dziś ziemia jałowa

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 11:00
- Zagłębie to region, który szczególnie ucierpiał w latach 90. - mówi Magdalena Okraska, autorka książki "Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu". - To obszar wyjałowiony, teren, który kiedyś kwitł - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obywatel czy donosiciel? Jak rozwiązywać problemy sąsiedzkie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:35
Jak często Polacy donoszą na współpracowników, współlokatorów, czy sąsiadów i czy podawane przez donosicieli informacje zawsze są zgodne z prawdą? 
rozwiń zwiń