Zawód - bloger. Jak podbić internet?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 17:18
Najlepsze blogi mają tysiące komentarzy i miliony unikalnych użytkowników. Blogi to nie tylko coraz popularniejsza forma dzielenia się ze światem swoimi poglądami, ale też sposób na życie oraz zarobek.
Audio
  • Jak zostać poczytnym blogerem i jak rozwijać się będzie polska blogosfera? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Klaudia Fotyniuk Blogosfera to nie tylko lifestyle czy high fashion. Blogi dotyczą dziś niemal każdej dziedziny życia: kulinariów, motoryzacji. Bloger to już nie jeden człowiek, ale często marka.

Jak przekonywała Klaudia Fotyniuk, psychlog biznesu, blogosfera to nie tylko lifestyle czy high fashion. Blogi dotyczą dziś niemal każdej dziedziny życia: kulinariów, motoryzacji. - Ostatnie lata pokazały, że pisanie blogów można już dziś traktować jako zawód, pełnowymiarową pracę. Niektóre blogi to już niemal portale, zatrudniające asystentów i "pracujące" w zorganizowany sposób. Są tam nie tylko osoby piszące, ale także dbające o wizerunek, czy o kontakty z markami - opowiadała Klaudia Fotyniuk, psycholog biznesu.

Jaki wpływ na rozwój polskiej blogosfery miały szafiarki? Jak zostać poczytnym i dobrze zarabiającym blogerem i czy dziś to problem, skoro właściwie każdy może to robić? Jak wyglądają początki działalności w blogosferze i czemu warto mieć wówczas trochę pieniędzy i chęć do... nauki? Na te pytania odpowiadała Kaudia Fotyniuk. W programie wypowiadali się także Monika Kamińska, autorka bloga "Blackdresses", Tosia i Radek, autorzy bloga "Innerzeczy.com", oraz Kamil Pawelski, znany jako Ekskluzywny Menel.

Kamil Pawelski "Ekskluzywny Menel" Założyłem bloga, bo brakowało mi w życiu czegoś, w czym mógłbym się realizować. Dziś w mojej pracy najlepsze jest to, że pracować można z każdego miejsca na Ziemi.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Klaudia Fotyniuk (psychlog biznesu, specjalistka ds. PR)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 14.06

kd/kul

 

 

 

Czytaj także

"Twins Life" - blog nastoletnich bliźniaczek

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 10:00
Julia i Natalia mają po 16 lat, obie interesują się modą i sportem, ale... kibicują przeciwnym drużynom! Nam zdradziły przepis na sukces w blogosferze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyrwane z kontekstu". Joanna Pachla pisze o tym, jak fajnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 15:00
- Największym zainteresowaniem cieszą się tematy damsko-męskie. To pokazuje, że wszyscy chcą wiedzieć, jak poukładać sobie życie - przekonuje Joanna Pachla, uhonorowana tytułem Twórcy Roku 2015 za blog "Wyrwane z kontekstu".
rozwiń zwiń