X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezapominajki. Biesiada im w duszy gra

Józefa Makuch, Aniela Slezak, Grażyna Borszcz, Maria Kida i Janina Obirak to Niezapominajki. Śpiewają razem od 5 lat. Znów nie zabraknie ich na Folkowisku. 
Niezapominajki: Józia Makuch, Maria Kida, Grażyna Barszcz, Aniela Szlezak i Janina Obirek
Niezapominajki: Józia Makuch, Maria Kida, Grażyna Barszcz, Aniela Szlezak i Janina Obirek Foto: Czwórka/Maciej Szajkowski
O Audycji
Tytuł Niezapominajki. Biesiada im w duszy gra
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis

- Działamy w klubie w Cieszanowie, mamy tam próby, tam się spotykamy - mówi Maria Kida. - Na Folkowisko też jeździmy, śpiewamy, uczymy młodzież śpiewu. Prezentujemy na scenach różne piosenki: i biesiadne, i ludowe. Tańczymy. Jest duże zainteresowanie naszym repertuarem - dodaje. 

Niezapominajki jeżdżą też w trasy koncertowe, nie odmawiają uczestnictwa w dożynkach, imprezach charytatywnych, festynach. Występowały też na Węgrzech i tę wyprawę planują powtórzyć. 

Ważnym koncertowym miejscem jest dla nich Gorajec i Festiwal Kultury Pogranicza- Folkowisko. Jak Niezapominajki wspominają poprzednie edycje imprezy? Jak narodził się ten festiwal? Co repertuar Niezapominajek ma wspólnego z Nickiem Jaggerem i pierogami? O tym m.in. w nagraniu audycji, w której Kasia Chodoń, wspierająca zespół, zapowiada też album Niezapominajek. 

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Józefa Makuch, Aniela Slezak, Grażyna Borszcz, Maria Kida i Janina Obirak (Niezapominajki) oraz Katarzyna Chodoń

Data emisji: 10.07.2019

Godzina emisji: 00:00

pj/kul

Playlista
Tagi

Playlista
  • ODPOCZNO - Rapowy
  • Pablopavo i Ludziki, - Agata
  • Hańba! Praczki - Praczki
  • Żywiołak, - Dziadyga
  • Orkiestra Św. Mikołaja , - Kołomyjka jarocińska
  • - Słoneczko
  • Loopus Duo, - Rzeka