Sztuczna inteligencja na usługach gamingu

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 13:49
Rozwijana na przestrzeni lat nieustanie nas zachwyca i jednocześnie przeraża. W grach komputerowych jest bezwzględnie podstawowym czynnikiem wyznaczającym jakość rozgrywki za sprawą umiejętności programistycznych twórców.

W branży pojawiają się także prawdziwe perełki, które uczą się właściwych zachowań za sprawą gry, aby dojść do perfekcji i uniemożliwić graczowi zwycięstwo. Wraz z Rafałem Kurczyński porozmawiamy na temat sztucznej inteligencji w grach, a także przedstawimy najciekawsze boty, które za sprawą nabytej wiedzy stały się niemalże niepokonane. Natychmiastowe obliczenia możliwości zagrania, przewidywanie ruchów rywala, błyskawiczne reakcje, to tylko kilka cech uczących się botów. Oczywiste przykłady oraz ciekawostki czekają w tym wydaniu "Strefy gamingu".

Mateusz Kulik przygotuje kalendarium gracza.

***

Na audycję z cyklu "Strefa gamingu" w niedzielę (14.07) po godz. 12.05 zaprasza Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do Łodzi powraca Tekken World Tour

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 12:05
15 i 16 czerwca 2019 r. do Łodzi powróci Tekken World Tour, a wraz z nim Mortal Kombat 11: Interkontinental Kombat. W Łodzi pojawią się najlepsi zawodnicy z całego świata, aby rywalizować o miano najlepszego wojownika w swojej ulubionej grze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Diablo 4" jednak powstaje

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 14:16
Wciąż nie umilkły kontrowersje na temat Diablo Immortal, a tymczasem ciekawe wieści płyną z dziennika Le Monde. Okazuje się, że Blizzard Entertainment zorganizowało w Paryżu zamknięty pokaz Diablo 4 skierowany do europejskich pracowników. Warto zaznaczyć, że amerykański oddział dodał także nowe oferty pracy związane z kontynuacją swojej kultowej marki.
rozwiń zwiń