Dlaczego łamiemy przepisy?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:35
Nadmierna wiara we własne umiejętności, potrzeba udowodnienia czegoś innym, brawura, brak trzeźwej oceny sytuacji. Co sprawia, że  łamiemy przepisy na drodze?
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay

Co czwarty wypadek jest skutkiem korzystania z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a na 400 skontrolowanych kierowców tylko 1/3 z nich miała zapięte pasy bezpieczeństwa. Niewielu kierujących pojazdami traktuje poważnie ograniczenia prędkości i zawsze ich przestrzega. Polscy kierowcy choć znają przepisy, to z różnych powodów się do nich nie stosują. Z czego to wynika? Czy sposobem na rozwiązanie problemu mogłyby być "czarne skrzynki" monitorujące jazdę i nasze przewinienia? Na ten temat porozmawiamy w czwartkowym "Czacie Czwórki". 

***

Na audycję z cyklu "Czat Czwórki" w czwartek (18.07) od godziny 15.05 zaprasza Piotr Firan

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wisła skarbów". Sentymentalna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 13:05
- Pomysł na Skarby nie narodził się od końca w mojej głowie - mówił twórca projektu Tomasz Stempniewicz. - Z ramienia organizatorów festiwalu "Niewinni czarodzieje" wyszedł impuls, by klasykę polskiej muzyki rozrywkowej połączyć ze współczesną elektroniką. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy współczesna wieś jest przystosowana do potrzeb młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 15:56
Niskie zarobki, brak zawodowych perspektyw i brak uczelni wyższych, to – jak przekonywał gospodarz audycji Piotr Firan – niektóre z przyczyn, dla których dla młodzieży wychowanej na wsi, jedyną szansą na zdobycie wyższego, a czasem i średniego wykształcenia może być przeprowadzka do miasta.
rozwiń zwiń