Polskie Radio
Section05
wieś

Dożynki Prezydenckie w Spale. "Rolnicy bronią Rzeczypospolitej"

W Spale pod Tomaszowem Mazowieckim zakończył się ceremoniał dożynkowy - główny punkt dwudniowych Dożynek Prezydenckich. W uroczystościach brała udział Para Prezydencka, minister rolnictwa, parlamentarzyści i rolnicy z całej Polski. Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę w mijającym roku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Spała prezydent dożynki rolnicy wieś

Rolnicy tracą życie przy pracach polowych

W pierwszej połowie roku 31 rolników poniosło śmierć, a 15 nie jest zdolnych do samodzielnego życia wskutek wypadków przy pracy - informuje Państwowa Inspekcja Pracy. Główne przyczyny wypadków to niewłaściwa organizacja pracy, pośpiech i nadmierny wysiłek fizyczny. O bezpieczeństwie pracy na roli mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bielecki z Departamentu Prewencji i Promocji Głównego Inspektoratu Pracy.
Zobacz więcej na temat:  rolnicy rolnictwo wieś

Krzysztof Jurgiel: opozycja podaje kłamliwe informacje

Sejm nie zajmie się w środę wnioskiem Polskiego Stronnictwa Ludowego o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Wcześniej sejmowa komisja rolnictwa negatywnie zaopiniowała wniosek. – Debata wykazała, że opozycja nie mnie nic do zarzucenia. Podawane są kłamliwe informacje – mówił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Jurgiel Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wieś rolnictwo POLSKA