X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kurna Chata szykuje płytę. "To dla nas nowa muzyczna droga"

- Nasza muzyka ewoluuje z roku na rok, dlatego utwory w naszym dzisiejszym repertuarze bardzo różnią się od tych, które powstawały kiedyś - mówiła wokalistka Maja Lewicka.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Katerina Yakyamseva/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Kurna Chata szykuje płytę. "To dla nas nowa muzyczna droga"
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

Podczas ostatniego Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie zdobyli Nagrodę Specjalną Zaiksu i zagrali na scenie głównej w koncercie laureatów, a część z nich, m.in., założyciel grupy dr Paweł Tomaszewski, znany jest także z występów w pamiętnym kolektywie Rzepczyno Folk Band, słynącym z elektrycznego folk&rolla. - Czasy się zmieniają, ludzie ewoluują. Tworzymy zupełnie inną muzykę niż Rzepczyno, choć z pewnością czerpiemy z niej. Jednak podążamy swoją ścieżką i robimy nowe rzeczy - mówiła Maja Lewicka.

Dziś Kurna Chata intensywnie pracuje nad materiałem na płytę długogrającą. Ich muzyka jest przykładem na to, że oryginalna forma aranżacyjna w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem oraz świadomą kreacją, mogą prowadzić do błyskotliwego końcowego efektu artystycznego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, którą przeprowadziliśmy podczas Jarmarku Pomorskiego w Czarnej Dąbrówce na Kaszubach. Muzycy opowiadali, jak rozpoczęła się ich przygoda z muzyką folkową, wspominali muzyczne batalie. Jakie mają wizje i plany na rozwój zespołu, gdzie można ich posłuchać? O tym w nagraniu, w którym także mnóstwo dobrej folkowej muzyki.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Katarzyna Kazimiera Waleria Sokolnicka - Klukowska (wokal, flety), Maja Helena Lewicka (wokal), dr Paweł Tomaszewski (gitara, lira korbowa, ex-Rzepczyno Folk Band).

Data emisji: 18.09.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/pg

Playlista
Tagi
Playlista