AG Carmen i retransmija koncertu zespołu JMS

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:29
W pierwszej godzinie audycji naszym gościem będzie AG Carmen, w drugiej wyruszymy w muzyczną podróż z Jah Motorcycles Squad. 
JMS Band
JMS BandFoto: Rafał Wilk/Czwórka

AG Carmen to nowa wokalistka na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką wszystkich kompozycji jak i tekstów swoich piosenek. Stylem wpisuje się w nurt popowej alternatywy polskiej. 8 marca 2020 roku ukazał się jej pierwszy singiel "Bones" wraz z klipem. Jest on zapowiedzią debiutanckiego albumu AG Carmen o tytule "Heartache". Album będzie zbiorem utworów opowiadających o trudnej emocjonalnej próbie wokalistki, przewrotności uczuć, ale i pięknie, jakie się za tym wszystkim kryje. Proste, dosadne teksty i warstwa muzyczna zbudowana na filarach alternatywnego popu, indie rocka i elektroniki, otwierają nowy rozdział w świecie polskiej muzyki alternatywnej.

Z wokalistką porozmawiamy po 18.05.

Po 19.05 zapraszamy na retransmijsę koncertu. Tym razem przypomnimy występ zespołu JMS (Jah Motorcycles Squad). Band powstał w styczniu 2014 roku w Radomiu. Grupę tworzy dziewięć osób grających muzykę reggae z elementami energetycznego rocka i ska. W grudniu 2016 roku został zarejestrowany debiutancki materiał (SP) w postaci trzech utworów: "Babilon runie", "Pułapki Babilonu" oraz "Rozkładasz ręce" do którego to w styczniu 2017 roku powstał pierwszy teledysk. Pierwszy występ zespołu odbył się 4 czerwca 2016 roku podczas "II Rock Letnisko" w Garbatce-Letnisko. Grupa bardzo mocno związana jest z motocyklistami i klubami, które tworzą stąd kolejnym występem zespołu na dużej scenie było zaprezentowanie się w 2016 roku na ogólnopolskim zlocie motocyklistów "Gryf Party" nad Jeziorem Zegrzyńskim. Zespół koncertował także na znanych i cenionych festiwalach Reggae w Polsce: Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz Reggaenwalde Festival w Darłowie. Kompozycja zespołu "Milicja" znalazła się na pierwszej składance audycji "Będzie Głośno".

Jacob Flâneur to jednoosobowy zespół, tworzony przez Dawida Jakubowskiego od 2012 roku. "Le flâneur" w języku francuskim oznacza osobę, która lubi spacerować po mieście, obserwować ludzi i rozmyślać nad światem. Swoje pierwsze teksty tworzył, właśnie przemierzając Gdynię nocą, ze słuchawkami na uszach, obserwując ludzi i miasto, spisując w notatniku myśli, które później przeradzały się w rymy. W jego tekstach można usłyszeć o przemyśleniach po podróżach przez świat, które stały się jego pasją. Wyruszył z plecakiem w samotną podróż przez Indie, przejechał motorem Wietnam i Kambodżę, oraz przemierzył Europę autostopem. Wraz z przyjaciółmi tworzył przez kilka lat miejsce zwane "Norą", gdzie każdy mógł przyjść, zagrać koncert, poćwiczyć grę na instrumentach, czy poszukać inspiracji dla swojej twórczości. Łączył swój rap zarówno z zespołami grającymi rock, metal, jak i muzykę elektroniczną czy eksperymentalną. W swojej muzyce stara się szukać nowych rozwiązań, odchodzących od klasycznego hip-hopu, na koncertach stawia na interakcje z publicznością i autentyczność. Utwór artysty "Cappucino" znalazł się na pierwszej składance audycji "Będzie Głośno".

JMS Band i Jacob Flâneur zagrali w audycji "Będzie głośno!" w piątek 12.04.2019.​

Gospodarzem audycji "Będzie głośno" jest Damian Sikorski, który na spotkanie zaprasza w piątek (29.05) o godz. 18.05.

***
Retransmisja koncertu na antenie Czwórki: w internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń