Wydaj płytę z Będzie Głośno. Jak zabrzmi w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:40
Porozmawiamy z artystami, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do 4. edycji "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i posłuchamy ich utworów. 
Damian Sikorski i zespół Lampky
Damian Sikorski i zespół LampkyFoto: Bartosz Bajerski

Tym razem zaprezentujemy muzyke grup:SeeYuh oraz Gypsy and the Acid Queen.

Po 19.00 zaprosimy na retransmisję koncertu Tony'ego White'a. Raper i producent muzyczny pochodzi z Łodzi. Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły mu na wypracowanie własnego stylu. W lutym 2017 roku ukazała się pierwsza EP-ka rapera wyprodukowana na samplowanych bitach pt. "Kiedyś wyjadę". - Motyw wyjazdu przewijał się w moim życiu przez długi czas. Ostatecznie nie opuściłem mojego rodzinnego miasta, ale "wyjazd" stał się symbolicznym określeniem momentu zmian, przejścia z jednego życiowego etapu w kolejny - mówi artysta. Pół roku później Tony White wypuścił singiel "Tak jak chciałem", który w przeciwieństwie do wcześniejszych utworów cechuje elektroniczne brzmienie. Utwór znalazł się na składance "Będzie głośno!".

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (30.07), po godz. 19.05 Program poprowadzi Damian Sikorski. 

kul/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sára Tímár, Ferenc Sebő - ich historia muzyki nad Dunajem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:00
Ferenc Sebő jest założycielem zespołu, w którym karierę rozpoczynała Márta Sebestyén oraz Péter Éri - obecnie członkowie znanego Muzsikas Folk Ensemble. Razem z wokalistką Sárą Tímár opowiadał w Czwórce o historii węgierskiej muzyki i własnej drodze do jej odkrywania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń