Ten Typ Mes: zacząłem nagrywać "Hello Baby", bo wiedzieliśmy, że to się wydarzy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 22:01
Fani Tego Typa Mesa już mogą cieszyć się jego najnowszą płytą "Hello Baby". Jak ocenia Numer Raz, to album dla dorosłych ludzi, a sam artysta przyznaje, że lubi moment i wiek, w którym jest, i czekał na niego.
Ten Typ Mes zdradza, że ma nadzieję, że podoła roli ojca, choć nie uważa, że narodziny syna bardzo go zmienią.
Ten Typ Mes zdradza, że ma nadzieję, że podoła roli ojca, choć nie uważa, że narodziny syna bardzo go zmienią. Foto: mat.pras./Tomek Karwiński

Posłuchaj
60:59 2021_11_23 22_01_02_PR4_Numer_Raz_na_fali.mp3 Ten Typ Mes opowiada o swojej płycie "Hello Baby" (Numer Raz na fali/Czwórka)

- Tytuł tej płyty nie jest tajemniczy, gdy spojrzymy na okładkę, to wszystko staje się jasne - przyznaje Ten Typ Mes. - Wiedziałem, że ten moment przyjdzie, że to się wydarzy, że urodzi się Ryś lub jego siostra. Płytę zacząłem tworzyć jeszcze przed wiadomością o ciąży. Zacząłem nagrywać album i przyszła ta wiadomość. Trochę czekałem na to, aż przyjdzie Ryszard - dlatego na albumie jest utwór "Masz 1 nowe zaproszenie" - dodaje.

Ten Typ Mes zdradza, że ma nadzieję, że podoła roli ojca, choć nie uważa, że narodziny syna bardzo go zmienią. - Nie jestem ojcem, który uważa, że całkowicie się zmieni, bo pojawił się nowy człowiek. Ja niestety, albo "stety", jestem mocno ukształtowaną osobowością - ocenia. - Nie wierzę w radykalne zmiany.

Jestem cały czas zaangażowany w swój zawód, w swój warsztat i w to żeby być oryginalnym. Nie widzę powodu, by nie tytułować się konkretnym profesjonalistą do zadań specjalnych Ten Typ Mes


Na "Hello baby" znajdziemy utwór "Akuku", w którym pojawia się fraza "akukuku" - Numer Raz ocenia, że gdyby był dzieckiem, to mógłby się jej przestraszyć. - To hardcorowe, utwór "Akuku" został nagrany przed narodzinami Ryszarda. Dziś weryfikuję te dane. Trzeba dbać o głośność przy dziecku, ale czasem trzeba głośno zaśpiewać. Dużo śpiewam Ryszardowi - opowiada i zdradza, że w piosence słyszymy autentyczny krzyk Rysia prosto z porodówki.

Ten Typ Mes - Akuku (prod. Moo Latte)/Alkopoligamiacom

Na wcześniejszych płytach Tego Typa Mesa czujemy imprezy, melanżowanie, nocną Warszawę. Numer Raz uważa, że "Hello Baby" jest inna, jest płytą dla dorosłych ludzi. - Wszelkie próby "umłodzieżawiania" się przez naszych kolegów po fachu dla mnie są godne wrzucenia do dębowej beczki i obśmiania - mówi artysta. - Im bardziej ktoś się stara nie żyć w wieku, w którym żyje, tym bardziej wydaje mi się to niepokojące - dodaje.

Warto żyć jak człowiek młody, kiedy jest się młodym, a docenić swoją dojrzałość i mądrość, gdy jest się dojrzałym i mądrzejszym Ten Typ Mes

Gość Czwórki podkreśla, że wcale dziś nie czuje się mądry, bo został ojcem, ale lubi wiek, w którym jest dziś, nawet trochę czekał na ten moment.

Po wydaniu wielu płyt, po licznych kolaboracjach, Ten Typ Mes wciąż muzycznie chciałby wielu rzeczy spróbować.

- Wiedziałem, że chcę różnych smaków na tej płycie - przyznaje. - Dlatego podjąłem różne style pracy z producentami. Dobierałem różne smaki. Chciałem dać słuchaczom ucztę po pewnej przerwie, zastawić stół wieloma brzmieniami. Dać im siebie w różnych odsłonach. Kto woli Mesa bardziej bojowego, ten ma utwory "Kręci się" czy "Vienna", kto lubi klimaty bardziej refleksyjne, ten ma "Akuku". Dobierałem różne substancje, będąc na łączach z różnymi producentami, również dając im różne zadania - dodaje.

Gość Numera Raza pracował trochę razem z Kubą Więckiem, trochę osobno. Przed złożeniem płyty sprawdzał źródła sampli od producentów. Na "Hello Baby" znajdziemy doskonałe trąbki i subtelne kobiece wokale. Ten Typ Mes zdradza, że za dęciaki "bez ckliwości i lukru" odpowiedzialny jest Kuba Więcek, a damskie głosy to Maryla Modzelan, Lena Osińska i Ewa Ekwa.

Raper poleca, by cieszyć się jego nowym, świeżym albumem, bo - jak przyznaje - nie wie, kiedy będzie następna płyta. - Dziś nie ma czasu na swobodne wyrażanie się w studiu, to się dopiero dociera - zdradza. - Doceńcie to, co teraz wypracowałem - podkreśla.

 

***

Tytuł audycji: "Numer Raz na fali"

Prowadzi: Numer Raz

Gość: Ten Typ Mes

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 22.05

pj

Czytaj także

Cukier: celowo przerysowujemy rapgrę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 11:00
Choć Cukier to doświadczeni muzycy, którzy na polskiej scenie - w różnych gatunkach muzycznych - funkcjonują od lat, ich rap jest nowatorski. - Robimy swoje, jeśli ktoś ma z tym problem, to to jest jego problem - mówią Amadeusz Krebs i Bartosz Caboń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyl w "Numer Raz na fali": dziś jestem świadomy tego, co robię

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 15:30
- Nie chcę i nie muszę wzbudzać wokół siebie celowo kontrowersji. Do ludzi wolę przemawiać moją muzyką - podkreślał w rozmowie z Numerem Razem Szczyl, który sprzedał swój pierwszy album, "Polska Floryda", jeszcze przed jego premierą.
rozwiń zwiń