Smartfon w samochodzie. Korzystać czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 15:32
Wielka Brytania ogranicza możliwość korzystania ze smartfonów podczas jazdy - a jak to jest w Polsce? Sprawdzimy w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem".
Czy w Polsce podczas podróży autem można używać smartfona?
Czy w Polsce podczas podróży autem można używać smartfona?Foto: Shutterstock/elwynn

Większość z nas nie rozstaje się ze swymi smartfonami. Nosimy je w kieszeniach spodni, kurtek, zbieramy na bieganie po parku, do pracy i na zakupy. Nic dziwnego, że towarzyszą nam też w podróżach autem. Czy możemy korzystać z urządzeń elektronicznych podczas prowadzenia auta? Co nam grozi za korzystanie ze smartfona? Czy są jakieś wyjątkowe sytuacje, w których nic nam nie grozi za korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu? A może siadając za kierownice powinniśmy telefon wyłączyć, by nie kusiły nas liczne powiadomienia? Co wtedy z korzystaniem z aplikacji z GPSem? Odpowiedzi na te wszystkie pytanie znajdziecie w czwartek w "TOPie" po 18.05.

W pierwszej godzinie audycji Janek Olejniczak zaprosi do Czwórkowego grudniowego konkursu "Czwórka PREZENTuje" . Do 21 grudnia, codziennie można wygrać wysokiej klasy sprzęt audio - radioodbiorniki DAB+, słuchawki, głośniki lub powerbanki. Wystarczy uważnie słuchać Czwórki - zadania konkursowe pojawiają się w różnych audycjach stacji.

Sprawdzimy też świat wirtualnych działek. Ich ceny są zadziwiające. Pierwsza taka posiadłość została sprzedana za 2 miliony dolarów, teraz ceny takich działek szybują jeszcze wyżej. Wirtualna przestrzeń w której mają odbywać się wirtualne pokazy mody osiągnęła cenę 10 milionów dolarów.

W programie, tradycyjnie zaprosimy także na serwis kulturalny i muzyczny, które przygotują reporterzy Czwórki.

Czytaj także: 

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w czwartek (09.12) po godz. 17.05. Program poprowadzi Jan Olejniczak.

pj

Czytaj także

Auta z instalacją gazową - co z nowymi regulacjami?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 22:10
Od 1 stycznia 2022 r. mają wejść w życie nowe przepisy dotyczące aut z instalacjami gazowymi LPG i CNG. W projekcie ustawy zapisy są jednak niejasne, co może oznaczać, że użytkownicy aut zasilanych gazem mogą stracić homologacje na już zamontowane instalacje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie doładować samochód elektryczny na trasie? Patrz na znaki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 13:50
Od niedawna właściciele aut elektrycznych mogą korzystać z ładowarek do swoich samochodów na trasie. Przy polskich drogach pojawiły się nowe znaki drogowe, które informują kierowców o najbliższych punkcie z ładowarkami elektrycznymi. 
rozwiń zwiń