Gdzie doładować samochód elektryczny na trasie? Patrz na znaki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 13:50
Od niedawna właściciele aut elektrycznych mogą korzystać z ładowarek do swoich samochodów na trasie. Przy polskich drogach pojawiły się nowe znaki drogowe, które informują kierowców o najbliższych punkcie z ładowarkami elektrycznymi. 
Samochody elektryczne mogą korzystać z ładowarek umieszczonych przy drogach.
Samochody elektryczne mogą korzystać z ładowarek umieszczonych przy drogach.Foto: shutterstock/guteksk7

We wtorkowe popołudnie sprawdzimy ile takich aut elektrycznych jeździ po Polsce i czy ich liczba rośnie? Zastanowimy się także, czy wzrost liczby samochodów elektrycznych na drogach jest realny i czy jest szansa, żeby było ich więcej niż spalinowych.

W programie także opowiemy o ziemniaku i jego nowej odmianie, nad którą pracują naukowcy z Uniwersytetu Maine. Ziemniak, obok swoich walorów smakowych, ma być łatwiejszy w uprawie i odporny na zmiany klimatu. Jak wiadomo, te warzywa są podstawą diety i kuchni w wielu krajach, także w Polsce. Jednak jak się okazuje, uprawy ziemniaków są zagrożone, a ich główną przyczyną jest pustynnienie.

​W audycji także opowiemy wolontariacie na maksa. Ania Mleczko dwa razy w tygodniu pomaga w schronisku, a kolejne trzy wieczory spędza na rozbawianiu dzieci w poznańskich szpitalach z fundacją Dr Clown. Tym, co daje jej siłę, jest dobrowolna praca dla innych, a zebraną energię wykorzystuje do pracy na uczelni, ponieważ właśnie obroniła pracę doktorską. Więcej o Ani i jej działalności w materiale Czwórki. 

W cyklu "Spotkanie z ciekawym człowiekiem" - tym razem para zakochanych. Piotr i Kim poznali się przez wspólnego znajomego, od razu zaiskrzyło i zostali polsko-koreańską​ parą. Piotra fascynuje Daleki Wschód, więc ich dom jest raczej koreański, zwłaszcza potrawy. Łączy ich także miłość do kotów, więc kiedy postanowili założyć kawiarnię, od razu stworzyli przestrzeń dla swoich mruczków. A że mieszkają nad kawiarnią, codziennie zwożą swoje 6 kotów z domu do Purr Purr Cafe.

W audycji także konkurs "Na ucho" i jego kolejna odsłona oraz popołudniowy przegląd sportowy.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (07.12) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan. 

aw


Czytaj także

Tesla uruchomi sieć ładowarek dla wszystkich elektrycznych aut?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 11:00
W Holandii użytkownicy wszystkich elektrycznych samochodów otrzymali możliwość korzystania z "superładowarek" Tesli. Czy amerykański producent zdecyduje się na taki krok na całym świecie? 
rozwiń zwiń