Polskie Radio
Section05
wolontariat

Wolontariat zagraniczny. O etycznym pomaganiu

Jak funkcjonuje wolontariat zagraniczny i pomoc dla osób potrzebujących w różnych częściach świata? Czy na wolontariat może wyjechać każdy? Co prawda w ofertach można przebierać – od afrykańskiej przygody przy opiece nad zwierzętami,  po nauczanie języka angielskiego w sierocińcach. Jakie cechy powinien posiadać wolontariusz? Jak pomagać w sposób mądry i etyczny?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Trójka STYL ŻYCIA społeczeństwo wolontariat pomoc Monika Suszek Kuba turystyka

Dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja: rozumiemy wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią

- Zespół eMOCji to cała załoga, rzesza ludzi, która rozumie tę wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią. Jesteśmy tam, gdzie świat i medycyna mówią, że już nie da się nic więcej zrobić, że trzeba tylko czekać na śmierć - mówiła w Polskim Radiu 24 Elwira Liegman, dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja. Gościem audycji był także Rafał Porzeziński, dziennikarz, autor programu "Ocaleni" w TVP1 i audycji "Dwa spojrzenia" w PR24.
Zobacz więcej na temat:  hospicjum wolontariat szpital społeczeństwo dzieci POLSKA Warszawa

Wystartował serwis z ogłoszeniami dla uchodźców. Jak działa?

Wystartował nowy serwis z ogłoszeniami dotyczącymi ofert noclegu, mieszkań czy pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Został stworzony na stronie PomagamUkrainie.gov.pl. - Pracowaliśmy intensywnie i po dwóch nieprzespanych nocach serwis był już gotowy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Rychter, dyrektor Departamentu Jakości e-Usług w Centralnym Ośrodku Informatyki.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Ukraina wolontariat Jedynka Ukraina

"Wolontariat". Sposób na ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą

- Program "Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą - wolontariat" wspiera zaangażowanie społeczne w ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Chodzi zarówno o obszar I Rzeczypospolitej, jak i o spuściznę kulturową wytworzoną przez polską emigrację; a tym samym jest to już niemal cały świat - mówiła w Jedynce Marta Szymska z Instytutu Polonika.
Zobacz więcej na temat:  Narodowy Instytut Dziedzictwa zabytki emigracja wolontariat Anna Stempniak KULTURA