Kluczyki zatrzaśnięte w samochodzie? Co zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 21:48
Rozmowa przez telefon, zamieszanie na parkingu albo po prostu zły dzień. To są sytuacje, które mogą doprowadzić do tego, że przypadkowo zatrzaśniemy kluczyki w naszym aucie. Sprawdzamy co wtedy robić.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Vershinin89

samochody elektryczne free 1200.jpg
Jaka będzie przyszłość polskiej motoryzacji?

- Widzę dwa rozwiązania, przy czym w obu przypadkach to wymaga posiadania telefonu - mówi Marcin Łobodziński z autokult.pl. - W pierwszym wypadku dzwonimy do firmy, która zajmuje się otwieraniem samochodu i to jest chyba najwygodniejsze i najlepsze rozwiązanie. W drugiej sytuacji dzwonimy do kogoś bliskiego, kto może nam dowieść drugi kluczyk. Tutaj warunkiem jest, że mamy drugi kluczyk i że ta osoba ma dostęp do naszego domu.


Posłuchaj
07:06 Czwórka/TOP - samochód i kluczyki 25.02.2021.mp3 Radzimy, co robić w sytuacji zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie (TOP/Czwórka)

 

W pierwszej sytuacji specjalista powinien poprosić nas o jakiś dokument, który potwierdzi, że mamy do czynienia ze swoim samochodem i że nie jest to próba jego kradzieży. -  Nie musimy się obawiać, że podczas awaryjnego otwierania, któryś z elementów zostanie uszkodzony. To są naprawdę dobrzy specjaliści, którzy wiedzą, jak otworzyć samochód zupełnie bez żadnej szkody - opowiada ekspert. - Przyznam, że osoba, która otwierała mój samochód, zrobiła to tak szybko, że aż byłem zaskoczony.

Czytaj także:

Jak mówi rozmówca Mateusza Kulika bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup polisy assistance, która przewiduje właśnie takie sytuacje. - Wtedy na dobrą sprawę nie interesuje nas, co się stało, jak się stało i jakie potrzebne jest rozwiązanie. Wzywamy specjalistę i on robi to, co trzeba - wyjaśnia.


***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 25.02.2021

Godzina emisji: 18.15

aw

Czytaj także

Cyfrowa demencja. Jak społecznościówki wpływają na nasz rozwój?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 17:45
Wiele czynności, które kiedyś wykonywaliśmy manualnie dziś przeniosły się do internetu. Naukowcy twierdzą, że nie pozostaje to bez wpływu na funkcjonowanie naszego mózgu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Media społecznościowe w walce z przestępcami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 16:26
Od lat chętnie korzystamy z mediów społecznościowych. To świetne źródło informacji dla policyjnego białego wywiadu. 
rozwiń zwiń