Przy czym się bawić w Sylwestra? RAU i jego karnawałowa selekcja

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 15:00
Ostatnia RAUdycja w tym roku to świetny pretekst aby zaprezentować specjalną selekcję karnawałowych hitów. Znany z oryginalnego gustu redaktor RAU z chęcią podsunie Wam kilka sztosów na sylwestrową playlistę.
Sylwester tuż Dobrej zabawa, to dobra muzyka - w wyborze sylwestrowych hitów pomoże redaktor RAU.
Sylwester tuż! Dobrej zabawa, to dobra muzyka - w wyborze sylwestrowych hitów pomoże redaktor RAU.Foto: shutterstock/Pressmaster

Przed nami ostatni dzień roku i sylwestrowa zabawa. Być może nie tak huczna jak dotychczas, ale na pewno nie może na niej zabraknąć hitów. W najbliższym wydaniu audycji redaktor RAU podpowie, jak siarczyście i z przytupem wejść w Nowy Rok. Jak zwykle możecie się spodziewać doskonałej dawki oryginalnych brzmień i sprawdzonych hitów. 

Tomasz Rałowski, znany w świecie muzyki jako RAU, to jeden z najbarwniejszych artystów na naszej scenie muzycznej. Ten warszawski producent, raper, a także autor "RAUdycji" w Czwórce, muzyką zajmuje się od 2000 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Onar, Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album pt. "Konkretna Rozrywka" ukazał się 13 maja 2016 roku nakładem niezależnej wytwórni Alkopoligamia. Drugi album "Mistrz Sztuki" wydany własnym sumptem okazał się niemałym sukcesem.

W kwietniu 2021 roku ukazał się jego trzeci, najbardziej osobisty album pt. "Mieszane Uczucia", który zajął 7. miejsce na liście sprzedażowej OLiS. Nie usłyszymy na nim żadnych gości, a za całą produkcję odpowiada sam RAU. - Lubię muzykę pozbawioną czynnika ludzkiego. Dużo słucham industrialnego techno, które jest tak nasycone ładunkiem emocjonalnym, że nawet nie wymaga słownego komentarza - wyjaśnia raper. - Często wykorzystuję to brzmienie w swoich utworach, ale wzbogacam je o bas z surf-rocka. W utworze "Meltdown" słychać także bluesa - dodaje.

RAUdycja - autorski program Tomasza Rałowskiego - SPRAWDŹ >>>

***

Na "RAUdycję" - w środę (29.12), po godz. 19.00 - zaprasza Tomasz Rałowski.

aw/kul


Czytaj także

12"/h. Jurek Przeździecki jako Epi Centrum

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 20:00
Tym razem gościem DJ-a Berta był producent muzyki elektronicznej i artysta współprowadzący "Wieczór Rezydentów - Jerzy Przeździecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Techno Rzeczpospolita. "Trainspotting" na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:30
Studenci IV roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu przygotowali spektakl dyplomowy o polskiej scenie techno. - Opowiadamy o wspólnym doświadczeniu, którego podstawą jest muzyka elektroniczna, ale robimy to z innej perspektywy. Kultura klubowa w Polsce kształtowała się w czasie transformacji. Byliśmy na początku tworzenia się kapitalizmu, a teraz jesteśmy w kryzysie tego ustroju - opowiada reżyser Marcin Liber.
rozwiń zwiń