RAU z muzyczną selekcją w środowy wieczór

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 18:00
RAU znany z niekonwencjonalnego stylu swoich produkcji i kąśliwego, autoironicznego humoru podzieli się muzycznymi fascynacjami i najnowszymi odkryciami.
Tomasz Rałowski w Czwórcefot. K. jasieński
Tomasz Rałowski w Czwórce/fot. K. jasieńskiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

W tym tygodniu w programie, którego gospodarzem jest Tomasz "RAU" Rałowski, nie zabraknie muzycznego uderzenia i solidnej dawki beatów przy akompaniamencie elektroniki, hip-hopu i …mroku. 

Tomasz Rałowski, który w świecie muzyki działa jako RAU, jest jednym z najbarwniejszych artystów na naszej scenie muzycznej. Ten warszawski producent, raper jest autorem "RAUdycji" w Czwórce.

Tomasz Rałowski muzyką zajmuje się od 2000 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Onar, Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album pt. "Konkretna Rozrywka" ukazał się 13 maja 2016 roku nakładem niezależnej wytwórni Alkopoligamia. Drugi album "Mistrz Sztuki" wydany własnym sumptem okazał się niemałym sukcesem.

W kwietniu 2021 roku ukazał się jego trzeci, najbardziej osobisty album pt. "Mieszane Uczucia", który zajął 7. miejsce na liście sprzedażowej OLiS. Nie usłyszymy na nim żadnych gości, a za całą produkcję (sound design, teksty, oprawa graficzna i teledyski) odpowiada sam RAU. - Lubię muzykę pozbawioną czynnika ludzkiego, dużo słucham industrialnego techno. Ono jest tak nasycone ładunkiem emocjonalnym, że nawet nie wymaga słownego komentarza - wyjaśnia raper. - Często wykorzystuję to brzmienie w swoich utworach, ale wzbogacam je o bas z surf-rocka. W utworze "Meltdown" słychać także bluesa - dodaje.

RAUdycja - autorski program Tomasza Rałowskiego - SPRAWDŹ >>>

***

Na "RAUdycję" - w środę (05.01), po godz. 19.00 - zaprasza Tomasz Rałowski.

aw/kd


Czytaj także

12"/h. Jurek Przeździecki jako Epi Centrum

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 20:00
Tym razem gościem DJ-a Berta był producent muzyki elektronicznej i artysta współprowadzący "Wieczór Rezydentów - Jerzy Przeździecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Techno Rzeczpospolita. "Trainspotting" na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:30
Studenci IV roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu przygotowali spektakl dyplomowy o polskiej scenie techno. - Opowiadamy o wspólnym doświadczeniu, którego podstawą jest muzyka elektroniczna, ale robimy to z innej perspektywy. Kultura klubowa w Polsce kształtowała się w czasie transformacji. Byliśmy na początku tworzenia się kapitalizmu, a teraz jesteśmy w kryzysie tego ustroju - opowiada reżyser Marcin Liber.
rozwiń zwiń