Fizyka muzyki. FM zagra w Czwórce z winyli

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 11:00
Z wykształcenia jest fizykiem, z pasji - didżejem i kolekcjonerem płyt winylowych. Gościem audycji będzie FM. 
FM na jedenj z imprez klubowych.
FM na jedenj z imprez klubowych.Foto: arch. prywatne artysty

FM początkowo związany był ze sceną drum and bass, na której zadebiutował w 2010 roku. Z upływem czasu muzyczne zainteresowania ewoluowały, co skutkowało zmniejszeniem tempa i eksploracją brzmień techno, electro i pokrewnych. Z zachowaniem tej samej pasji i energii, miksy FM napędzane są często bardziej złożoną i nieoczywistą rytmiką. Kluczowym elementem artystycznej tożsamości jest zamiłowanie do winyli. To właśnie one są jedynym nośnikiem podczas występów, co pozwala utrzymać autentyczny, analogowy charakter setów. FM aktualnie rezyduje w klubie Willa w Łodzi.

Posłuchaj też:

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

kul

  

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Cruz o płycie "Złe piosenki": biblijne dylematy w osiedlowym kontekście

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 09:50
- Na albumie "Złe piosenki" nie ma treści aktualnych, są „historie odwieczne”. Opowieści o dobru i złu osadziłem w osiedlowym kontekście - opowiada raper Cruz. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emocje w negliżu. Mery Spolsky rusza w trasę koncertową

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 11:50
- Chce mi się wszystkiego, a trasa koncertowa promująca płytę "Erotik Era" jest wyrazem moich pragnień - mówi Mery Spolsky. Najnowszy album artystki to opowieść o niezależności, seksualności, akceptacji i kobiecości.
rozwiń zwiń