Polskie Radio
Section05
kradzież

Kradzież dokumentów za granicą. Co zrobić, gdzie szukać pomocy?

W miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie zawsze kręci się wielu złodziei, czyhających na nieuwagę zwiedzającego, zafascynowanego miejscem, które wybrał na wypoczynek. Kradzież to doświadczenie wyjątkowo przykre, a dodatkowo generujące sporo problemów. Warto więc - przed wyjazdem - poznać procedury i powinności, które są niezbędnej w takiej sytuacji. Co więc zrobić, jeśli już padniemy ofiarą kieszonkowca?
Zobacz więcej na temat:  paszport wakacje turystyka dowód osobisty dokumenty kradzież pieniędzy

PORADNIK Kradzież dokumentów za granicą. To trzeba wtedy zrobić

W miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie zawsze kręci się wielu złodziei, czyhających na nieuwagę zwiedzającego, zafascynowanego miejscem, które wybrał na wypoczynek. Kradzież to doświadczenie wyjątkowo przykre, a dodatkowo generujące sporo problemów. Warto więc - przed wyjazdem - poznać procedury i powinności, które są niezbędne w takiej sytuacji. Co więc zrobić, jeśli już padniemy ofiarą kieszonkowca?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA wakacje turystyka podróże dokumenty telefon karty płatnicze

Bezpieczny wyjazd na majówkę. Jak przygotować samochód i zabezpieczyć mieszkanie?

Majówka to czas wyjazdów na kilkudniowy wypoczynek. Przygotujmy siebie i samochód do tego wyjazdu. Zabezpieczmy też dom czy mieszkanie. Pamiętajmy o podstawowych zasadach ruchu drogowego i bezpiecznego podróżowania. W "Bezpiecznej Jedynce" w Programie 1 Polskiego Radia zwracamy uwagę na kilka kwestii, które mogą wpłynąć na to, czy nasz wyjazd będzie udany i bezpieczny. 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz motoryzacja policja majówka weekend długi weekend bezpieczeństwo samochód zdrowie włamanie dzieci kontrola

Wyszukane metody. Samochodowi złodzieje coraz sprytniejsi

Stołeczni policjanci zatrzymali osiem osób zajmujących się kradzieżami i paserstwem aut. Zlikwidowano również dwie "dziuple", w których odzyskano część skradzionych pojazdów, niestety - już w częściach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im do 10 lat więzienia za kradzież i do 5 lat za paserstwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie służby i bezpieczeństwo policja polska kradzież samochodu

Zatrzymano 13 mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Policjanci zabezpieczyli ponad 300 tys. zł

Rzecznik Prokuratury Okręgowej prok. Szymon Banna poinformował, że w śledztwie prowadzonym przez warszawską prokuraturę zatrzymano 13 mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów w Warszawie i w okolicach. Łącznie usłyszeli 129 zarzutów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online samochody kierowcy policja Warszawa mazowieckie straż graniczna