Czy "nowe" oznacza "lepsze"?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 17:43
W najbliższą środę w "Czwartym Wymiarze" pochylimy się nad tematem wszechobecnej "Mody na unowocześnianie". Zapytamy słuchaczy i ekspertów o to, czy to, co nowe zawsze jest "lepsze"? Powiemy także o sposobach na powstrzymanie kierowców przed piciem alkoholu.
Czy nowe oznacza lepsze?
Foto: Glow Images/East News

Wszyscy wiemy, że sprzęt elektroniczny szybko się starzeje. Dzisiaj na topie jest ten telewizor jutro już inny. Moda na nowszy, "lepszy" trwa.

Co daje nam nowy sprzęt elektroniczny? Czy za zakupem kolejnej technologicznej nowinki zawsze stoi potrzeba, czy to tylko chwyt marketingowy? Jak nie popaść w paranoję podczas zakupowego szaleństwa i jak znaleźć w zalewie nowoczesnych sprzętów to, co rzeczywiście jest dobre?

W Czwórce powróci także temat pijanych kierowców, którzy wciąż są plagą na polskich drogach. Jednorazowe alkomaty to ostatni pomysł rządu. Jednak eksperci i kierowcy chłodzą ich entuzjazm. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak radzą sobie z pijanymi kierowcami w innych krajach? Jak radzono sobie kiedyś, a jak teraz? Poszukamy ciekawych rozwiązań.

Na przykład  kierowcy przyłapani w Holandii na prowadzeniu samochodu w sytuacji, gdy zawartość alkoholu w ich krwi znacznie przekroczyła dopuszczalne normy, liczyć się muszą z karami w formie uczestnictwa w specjalnych kursach "niepicia" i zamontowania w ich samochodzie alkomatu. Koszty zamontowania urządzenia jak i kursu niepicia pokrywa sam kierowca, a wynieść mogą one nawet ponad 4,000 euro.

Zapraszamy do dyskusji ekspertów i słuchaczy. Jaki jest Wasz pomysł na rozwiązanie tego problemu?

"Czwarty wymiar" w środę, 22 stycznia, od godz. 16.00 do 19.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka sprzęt technologie

Czytaj także

Od Boomboxa do iPoda - historia odtwarzaczy muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 17:18
W nowym cyklu "Czwartego Wymiaru" pod hasłem "Odkrycia i Wynalazki" będziemy sprawdzać, jak wyglądały i jak działały przedmioty, które były prekursorami dzisiejszych rozwiązań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzęt wytrzyma dwa lata? Potem kupisz nowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 13:18
W piątek sprawdzimy, jak długi jest żywot nowotechnologicznych sprzętów. I... dlaczego taki krótki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkurzacz - wielka historia wciągania

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:45
Jedni tego nie znoszą, dla innych odkurzanie to forma relaksu. Postanowiliśmy prześledzić historie najpopularniejszego urządzenia czyszczącego.
rozwiń zwiń