X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy "nowe" oznacza "lepsze"?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 17:43
W najbliższą środę w "Czwartym Wymiarze" pochylimy się nad tematem wszechobecnej "Mody na unowocześnianie". Zapytamy słuchaczy i ekspertów o to, czy to, co nowe zawsze jest "lepsze"? Powiemy także o sposobach na powstrzymanie kierowców przed piciem alkoholu.
Czy nowe oznacza lepsze?
Foto: Glow Images/East News

Wszyscy wiemy, że sprzęt elektroniczny szybko się starzeje. Dzisiaj na topie jest ten telewizor jutro już inny. Moda na nowszy, "lepszy" trwa.

Co daje nam nowy sprzęt elektroniczny? Czy za zakupem kolejnej technologicznej nowinki zawsze stoi potrzeba, czy to tylko chwyt marketingowy? Jak nie popaść w paranoję podczas zakupowego szaleństwa i jak znaleźć w zalewie nowoczesnych sprzętów to, co rzeczywiście jest dobre?

W Czwórce powróci także temat pijanych kierowców, którzy wciąż są plagą na polskich drogach. Jednorazowe alkomaty to ostatni pomysł rządu. Jednak eksperci i kierowcy chłodzą ich entuzjazm. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak radzą sobie z pijanymi kierowcami w innych krajach? Jak radzono sobie kiedyś, a jak teraz? Poszukamy ciekawych rozwiązań.

Na przykład  kierowcy przyłapani w Holandii na prowadzeniu samochodu w sytuacji, gdy zawartość alkoholu w ich krwi znacznie przekroczyła dopuszczalne normy, liczyć się muszą z karami w formie uczestnictwa w specjalnych kursach "niepicia" i zamontowania w ich samochodzie alkomatu. Koszty zamontowania urządzenia jak i kursu niepicia pokrywa sam kierowca, a wynieść mogą one nawet ponad 4,000 euro.

Zapraszamy do dyskusji ekspertów i słuchaczy. Jaki jest Wasz pomysł na rozwiązanie tego problemu?

"Czwarty wymiar" w środę, 22 stycznia, od godz. 16.00 do 19.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka sprzęt technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od Boomboxa do iPoda - historia odtwarzaczy muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 17:18
W nowym cyklu "Czwartego Wymiaru" pod hasłem "Odkrycia i Wynalazki" będziemy sprawdzać, jak wyglądały i jak działały przedmioty, które były prekursorami dzisiejszych rozwiązań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzęt wytrzyma dwa lata? Potem kupisz nowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 13:18
W piątek sprawdzimy, jak długi jest żywot nowotechnologicznych sprzętów. I... dlaczego taki krótki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkurzacz - wielka historia wciągania

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:45
Jedni tego nie znoszą, dla innych odkurzanie to forma relaksu. Postanowiliśmy prześledzić historie najpopularniejszego urządzenia czyszczącego.
rozwiń zwiń