Jak zostać astronautą?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 16:15
Środowy "Czwarty Wymiar" zapowiada się nam iście kosmicznie!
Astronauta w czasie spaceru kosmicznego
Astronauta w czasie spaceru kosmicznegoFoto: Wikipedia/NASA

W audycji Ania Hardej przybliży nam, co trzeba zrobić, jakie testy przejść, jaką wiedzę trzeba mieć, by zostać astronautą. Gdzie są szkoleni przyszli astronauci, na jakich maszynach ćwiczą i jak wyglądają ich egzaminy końcowe? Przekonacie się po 17.30.
Poza tym "Czwarty Wymiar" zabierze was do kina. Michał Matus na podstawie filmu "Przyczajony tygrys ukryty smok", sprawdzi, jak stworzone zostały efekty latających walczących wojowników.
Będzie z nami też Kamil Jasieński, który zaprosi do tradycyjnego przeglądu nowinek ze świata IT, a także przetestuje grę mobilną "Pocet Lab".
Wszystko to w "Czwartym Wymiarze" w środę 19 lutego od 16.00 do 19.00!

Czytaj także

"Odyseja kosmiczna" - arcydzieło sztuki wizualnej i efektów specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 09:30
Mimo że film powstał w 1968 roku, do dziś uchodzi za arcydzieło gatunku. Jednak "2001: Odyseja kosmiczna" Kubricka to nie tylko klasyczne dzieło science fiction, ale też poetycka opowieść o fundamentalnych, filozoficznych prawdach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Terminator", czyli jak zrobić coś z niczego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 09:30
Kopalnia cytatów, nowatorskie rozwiązania w dziedzinie efektów specjalnych i on, Arnold Schwarzenegger, w roli elektronicznego mordercy. W tym roku mija 30 lat od premiery "Terminatora" Jamesa Camerona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kina studyjne w Polsce. Czy przegrają z multipleksami?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 17:06
Kina studyjne symbolizują kulturę wysoką, a multipleksy kojarzone są z rozrywką, mającą zapełnić nam wolny czas. Okazuje się, że Polacy stawiają na te pierwsze placówki, a one przed zalewem wielkich nowoczesnych molochów, bronią się właściwym orężem - odpowiednio dobranym repertuarem.
rozwiń zwiń