Snoop Dogg: miłośnik starych aut

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2014 13:00
Raperzy bardzo lubią chwalić się swoimi autami i Snoop Dogg nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. W jego kolekcji jest około trzydzieści samochodów, a artysta szczególnie ceni sobie starsze modele.
Audio
  • Kolekcja Snoop Dogga liczy ok. 30 aut. Raper do większości z nich nie przywiązuje wielkiej wagi i często wymienia modele (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Snoop Dogg
Snoop Dogg Foto: dodge challenger1/Wikimedia Commons/CC

Kamil Jasieński przyznaje, że Snoop Dogg ma jedną z ciekawszych kolekcji samochodów wśród raperów. Artysta szczególnie ceni sobie stare auta, a nie przepada za współczesną motoryzacją.
- Snoop Dogg ma około trzydziestu samochodów. To nie jest stała kolekcja, bo raper często kupuje i sprzedaje kolejne egzemplarze. Przeważają wśród nich auta mające co najmniej dwadzieścia lat. Jednym z najciekawszych okazów jest fioletowo-różowy Pontiac z 1967 roku. Te barwy to hołd dla jego ulubionego klubu koszykarskiego - Los Angeles Lakers - opowiada dziennikarz muzyczny Maciej Tomaszewski.
Do kolekcji zalicza się też m.in. Cadillac z 1967 roku. Jest on oczywiście odświeżony, ma nowe części, a na masce wielki napis Snoop Dogg. Auto ma 340 koni mechanicznych.

Buick
Buick Riviera, fot. Wikimedia

- Snoop szczyci się tym, że posiada wiele aut, których oprócz niego nie posiada prawie nikt. Jest wytrawnym kolekcjonerem - zachwala rapera w "Czwartym Wymiarze" Tomaszewski.
Nie wszystkie auta Snoopa to modele historyczne. Jedna z najciekawszych zdobyczy rapera to Dodge Challenger z 2008 roku z silnikiem V8, o mocy 425 koni mechanicznych. Auto wyposażone jest w trzynastogłośnikowy zestaw audio.
- Kolejnym autem, którym raper się szczególnie chwali, jest Buick Riviera z 1969 roku. Jest to przepiękny model. Wiele aut w jego kolekcji się nie zmienia, ale są takie, które zajmują szczególne miejsce i nie podlegają rotacji - Buick do nich należy - jeszcze raz wiedzą wykazuje się Maciej Tomaszewski.
Snoop dobiera auta w zależności od samopoczucia i stanu konta. Na to drugie raczej nigdy nie narzeka, więc możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie jego kolekcja wzbogaci się o kolejne modele.
(ac/mc)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby motoryzacja

Czytaj także

Czy z korkami można wygrać?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:30
Problem korków drogowych dotyczy miast na całym świecie. Nie inaczej jest oczywiście w Polsce. Jak sobie z nimi radzimy? Czy są takie metropolie, z których powinniśmy brać przykład?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wozić się jak Bond

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 08:30
Fani przygód Jamesa Bonda są wstrząśnięci. To reakcja na wiadomość, że znany milioner chce zlicytować auta, które zagrały w filmach o agencie Jej Królewskiej Mości. 59 pojazdów jest na wyciągnięcie reki. Niestety - trzeba kupić je wszystkie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżeciarskie samochody na targach w Genewie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 18:00
- Ta impreza co roku zaskakuje pozytywnie. Tam zawsze się coś dzieje – zachwala w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3". - Jeśli zaś chodzi o design i wygląd samochodów, w tym roku projektanci poszaleli.
rozwiń zwiń