Polskie Radio
Section05
ruch

W Wielkanoc większy ruch na lotniskach. W tle spór płacowy z kontrolerami lotów

Z okazji świąt wielkanocnych LOT odnotowuje większy ruch pasażerów szczególnie z i do Europy Zachodniej, jest też zainteresowanie kierunkami wakacyjnymi. Urząd Lotnictwa Cywilnego radzi podróżnym, by przygotowali się na opóźnienia i odwołania rejsów. Od kilku dni trwają negocjacje płacowe między kontrolerami lotów i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT samoloty święta ruch

Modlitwa o pokój na Ukrainie. Ulicami Warszawy przejdzie Centralna Droga Krzyżowa

W Warszawie w Wielki Piątek odbędzie się Centralna Droga Krzyżowa. W tym roku pod hasłem "Modlitwa o pokój i wolność dla Ukrainy". Poprowadzą ją wspólnie metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz wraz z arcybiskupem Eugeniuszem Popowiczem, grekokatolickim metropolitą przemysko-warszawskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Warszawa droga krzyżowa ruch Triduum Paschalne religia wiara pokój chrześcijaństwo Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Dziadek, babcia i tai chi. Sztuka walki dla seniorów

Ruch jest zalecany wszystkim bez względu na wiek, a więc także naszym dziadkom i babciom. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że formą ruchu często uprawianą przez seniorów jest… tai chi. – Nieustannie przychodzą do mnie nowe osoby w wieku emerytalnym, dlatego, że tai chi polecają im lekarze – zaskakuje instruktor tej specyficznej sztuki walki Andrzej Kalisz. Na czym poleca tai chi i jak wpływa na kondycję osób starszych?
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Miara Trójka Dzień Dziadka senior aktywność fizyczna sztuki walki tai chi Chiny ruch społeczeństwo

Więcej patroli i częstsze kontrole na drogach. Rozpoczęła się tegoroczna akcja "Znicz"

- W okresie Wszystkich Świętych należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od piątku do 2 listopada policjanci w ramach akcji "Znicz" będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że na drogi wyjedzie więcej patroli, co też przełoży się na częstsze kontrole.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony służby i bezpieczeństwo akcja znicz policja policja polska bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi kierowca kierowcy Wszystkich Świętych ruch

Inauguracja programu Szkolny Klub Sportowy. Piotr Gliński: przyrost wagi jest problemem w każdym wieku

- Przezwyciężenie konsekwencji pandemii w obszarze aktywności fizycznej jest wielkim wyzwaniem współczesnych czasów - mówił o tym minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Resort już po raz piąty zachęca dzieci i młodzież do aktywności fizycznej poprzez pozalekcyjne zajęcia sportowe w nowoczesnych formach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT edukacja ruch szkoła Piotr Gliński