Laptop do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 18:30
Dzięki nim mamy świat w zasięgu ręki i to w dowolnie wybranym miejscu. Aż trudno dziś uwierzyć, że kiedyś z komputera można było korzystać tylko w pomieszczeniu.
Audio
  • Laptop idealny dla Ciebie - jak go wybrać? (Czwórka/Czwarty wymiar)
Na youtubie można znaleźć mnóstwo kanałów - od typowo rozrywkowych po popularnonaukowe
Na youtubie można znaleźć mnóstwo kanałów - od typowo rozrywkowych po popularnonaukoweFoto: Glow Images/East News

Jeśli jesteś zapalonym graczem - Twój laptop będzie potrzebować bardzo mocnej karty graficznej, dobrego procesora i dysku SSD do przesyłania danych. Jeśli zaś z komputera korzystasz tylko w celach biurowych w zupełności wystarczą Ci zintegrowane układy oraz budżetowe podzespoły.

- Komputerów stacjonarnych sprzedaje się coraz mniej, a wybór laptopów jest coraz większy - opowiada Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3". - Pomiędzy siermiężnymi urządzeniami, które wyglądają jak małe telewizory a lekkimi i dość drogimi ultrabookami jest cała gama produktów, która adresoawna jest do różnych grup nabywców.

Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą sie laptopy hybrydowe. To typ komputerów mobilnych, których formę można zmienić. Z tej samej maszyny raz otrzymujemy tablet, raz laptop.

- Nie zawsze łączenie cech róznych urządzeń w jednym sprawdza się - tłumaczy gość "Czwartego wymiaru". - Dlatego też uważam, że urządzenia hybrydowe to trochę chybiony pomysł, nad którym trzeba jeszcze popracować.

(kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka komputery technologie

Czytaj także

Muzeum myszek i procesorów

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 10:50
Muzeum Komputerów, które mieści się w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach-Szopienicach, będzie celem naszej piątkowej wyprawy w cyklu "Pojedź tam".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputery lubią niskie temperatury

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:00
Zima to czas, kiedy nasze sprzęty elektroniczne powinny działać najlepiej. Szczególnie tyczy się to komputerów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hejter w sieci już nie taki bezkarny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 14:34
Po precedensowym wyroku, który udało się wywalczyć Romanowi Giertychowi, eksperci zapowiadają: nikt w sieci nie będzie już bezkarny. Każde naruszenie dobra osobistego w internecie może być ścigane na zasadzie cywilnej.
rozwiń zwiń