X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jony Ive - prawa ręka Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 18:47
W księgarniach możemy już znaleźć doskonała biografię Jony'ego Ive'a - designera odpowiedzialnego za wygląd najbardziej popularnych i kultowych produktów firmy Apple.
Audio
  • Jony Ive wraz ze Steve'em Jobsem stworzyli potęgę firmy Apple (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Jony Ive
Jony IveFoto: Christoph Dernbach/PAP/EPA

To historia o wizjonerze, ale również człowieku, którego osobowość zafascynowała Steve'a Jobsa do tego stopnia, że stali się przyjaciółmi i ludźmi, którzy zmienili świat współczesnej technologii. W "Czwartym wymiarze" o książce opowiadał Tomasz Brzozowski - inicjator polskiego wydania i redaktor naczelny wydawnictwa "Jony Ive. Geniusz, który zaprojektował najsłynniejsze produkty Apple" .

/

- Dzieło to rzeczywiście może być odbierane jako podobne do biografii Steve'a Jobsa, bo też opisuje osobę mu najbliższą w firmie Apple. Ive to był jego duchowy partner, oni wspólnie nadawali firmie kształt oraz na dobrą sprawę stworzyli jej potęgę. Natomiast są to dramatycznie różne książki. Biografia Jobsa była podsumowaniem jego życiem, pisania niemal na jego zlecenie. Tutaj mamy zupełnie inną sytuację - mówi gość Czwórki.

47-letni Ive urodził się w Londynie. Jednak to nie w Anglii w pełni rozkwitł jego talent. - Fascynacja projektowaniem u Jony'ego Ive'a narodziła się już w latach dziecięcych. Podpatrzył to od ojca, który był złotnikiem. Jony próbował swoich rzeczy na Wyspach, ale zawsze był ukierunkowany na Stany Zjednoczone i tam chciał zrobić karierę. W książce możemy znaleźć dokładny opis tego, w jaki sposób udało mu się przebić, pokonywać kolejne szczeble, a historia ta jest naprawdę niezwykle wciągająca i przede wszystkim fascynująca - zachwyca się rozmówca Kuby Marcinowicza .

PRZECZYTAJ TEŻ: Sekrety Apple'a to wciąż sekrety Steve'a Jobsa
Oprócz śledzenia drogi zawodowej i próby przybliżenia samego procesu kreatywnego Ive'a, biografia jasno przekazuje również charakter relacji z Jobsem. Nie była to jedynie znajomość biznesowa, ale prawdziwa przyjaźń. - Bywały między nimi sprzeczki, co jest nieodzowne w każdej relacji, jednak przede wszystkim zaufanie oraz niesamowita chemia mentalna. Tak na poziomie rozważań związanych z produktami Apple, filozofią firmy, jak i zwykłych życiowych, międzyludzkich sytuacji. Wydaje się zresztą, że w tym tkwił sukces firmy - mówi Brzozowski.
Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy na temat bardzo wysoko ocenianej biografii Jony'ego Ive'a.
(ac/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konferencja Apple - bez rewolucji, ale na plus

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:27
Dwa nowe iPady, dwa nowe komputery i cały szereg usprawnień w oprogramowaniu zaprezentowała firma Apple na specjalnej konferencji prasowej. - Firma z logo nadgryzionego jabłka zagrała na nosie konkurencji darmowym systemem operacyjnym. To był strzał w 10 - podsumowuje redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znani i bogaci ze świata IT

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 11:17
Niedoścignionym mistrzem świata IT jest Steve Jobs. Ale są też inne grube ryby, jak Gates, Ballmer, Zuckerberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacje, bez których nie możemy żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
- Dziś aplikacje wyszły już poza obszar smartfonów czy tabletów. Wkrótce może się okazać, że nie będzie już urządzeń, które funkcjonują bez nich. Dotyczy to też sprzętów domowego użytku, jak pralki, czy… odkurzacze - mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń