Polskie Radio
Section05
telefon

Numer, który ratuje życie. Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Dziś Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To numer, pod który można dzwonić bezpłatnie przez całą dobę z telefonów na terenie całej Unii Europejskiej. Umożliwia on połączenie z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Jakie sprawy najczęściej zgłaszamy? Czy nadal zdarzają się dzwoniący "dla żartu", którzy blokują numer potrzebującym pomocy?
Zobacz więcej na temat:  telefon służby ratunkowe pogotowie ratunkowe straż pożarna policja zagrożenie Trójka społeczeństwo Łukasz Sobolewski Michał Fedusio

Cyfryzacja KPRM: liczbę punktów karnych można sprawdzić w e-usłudze lub w aplikacji mObywatel

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i punktów karnych. Rządzący wprowadzili spore zmiany. Pamiętajcie, że liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie na stronie internetowej oraz aplikacji mObywatel.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Kierowców samochód prawo jazdy prawo dokumenty POLSKA społeczeństwo aplikacje aplikacje mobilne aplikacja aplikacja mobilna telefon telefony komórkowe smartfon premier rząd

Uzależnienia dzieci i młodzieży od sieci i elektroniki. Psycholog: dorośli muszą modelować to pokolenie

- Dorośli muszą być przykładem i modelować to pokolenie. Jeżeli dla tzw. świętego spokoju rodzic dziecku, które ma półtora roku czy dwa latka daje smartfony z bajkami czy grami i uważa, że dzięki temu ono świetnie się rozwija i nam nie przeszkadza, to wtedy od maleńkości wdrażamy go w to - powiedziała w Polskim Radiu 24 Bianca Beata Kotoro, psycholog i terapeuta.
Zobacz więcej na temat:  uzależnienia internet telefon komputer dzieci młodzież POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Jak budka telefoniczna została przewodnikiem turystycznym

Przez lata były nierozerwalnie związane z krajobrazem ulic na całym świecie. Kres temu położył powszechny dostęp do telefonów komórkowych. Budki telefoniczne, jak się okazuje, przeżywają swój renesans. Na oryginalny pomysł wykorzystania wpadli mieszkańcy Dukli w Beskidzie Niskim. W centrum przygranicznego miasteczka przy przystanku autobusowym postawiono budkę telefoniczną, która ma pomóc w promocji miejskich atrakcji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara STYL ŻYCIA telefon turystyka podkarpackie promocja

By dokończyć przerwaną rozmowę. Budki telefoniczne do kontaktu ze zmarłymi

Kontakt ze zmarłymi, choć w części przestanie być metafizyczny i niewyobrażalny. Wszystko za sprawą budek telefonicznych, które pozwolą dokończyć to, czego nie udało się powiedzieć wcześniej. Projekt "Telefon na wietrze" to konstrukcja zainspirowana japońskimi telefonami, z których można skorzystać w żałobie. Jeden z nich już niebawem pojawi się w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA telefon Wszystkich Świętych Piotr Firan