rozGRYwka: Metropolia

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 19:23
Jeśli marzyliście kiedyś o tym, aby zostać burmistrzem i rozbudować niewielkie miasto do roli wielkiej metropolii, z tą grą macie szansę to zrobić!
Audio
  • "Metropolia" zapewni zabawę 4 graczom (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Okładka gry Metropolia
Okładka gry "Metropolia"Foto: mat. promocyjne

"Metropolia" to propozycja, którą zaprojektował Masao Suganuma z Japonii. Może w nią grać jednocześnie czterech uczestników, w wieku powyżej 8 lat. - Gier w takiej tematyce jest całkiem sporo, ale tutaj mamy całkiem świeże podejście. Musimy z małej wioski stworzyć wielkie miasto - mówi w "Czwartym Wymiarze" Kamil Jasieński.
Każdy gracz na początku ma dwie karty - polę i piekarnię. To stanowi punkt wyjścia. - Naszym celem jest dobudowywanie kolejnych budynków, które dostarczą pieniędzy na następne inwestycje - opowiada Jarek Basałyga z Foxgames.
Wioska, od której rozpoczęliśmy zabawę, musi zamieniać się stopniowo w samonapędzającą metropolię. Zdobywając kolejne karty i budując kolejne budynki, nasz zysk rośnie, a to przybliża do końcowego sukcesu. Stanie się on naszym udziałem, gdy wybudujemy dworzec, wieżę radiową, centrum handlowe i park rozrywki.
Co istotne - gra zawiera rozszerzenie Metropolia Plus. To 68 dodatkowych kart, które zapewnią nam długie minuty dalszej rozrywki.
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka gry planszowe hobby

Czytaj także

rozGRYwka: Twarzą w twarz

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 18:57
Nasza najnowsza propozycja to gra dla jednej osoby. Bez sprytu i szybkiego kojarzenia ani rusz!
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "IQ Ft" i "IQ Twist"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 19:00
Tym razem Kamil Jasieński przybliżył nam nie jedną, a dwie gry. IQ Fit oraz IQ Twist przeznaczone są dla jednego gracza i dostarczą dużo emocji nawet starszym graczom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Milionerzy i bankruci"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2014 10:00
Milioner czy bankrut? Masz do dyspozycji miliony dolarów - sprawdź czy umiesz je wydawać!
rozwiń zwiń