Lodówka turystyczna nie tylko na lato

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 09:30
Mała, poręczna i niezwykle przydatna rzecz. Okazuje się, że lodówka turystyczna to nie tylko gadżet na sezon letni. Można ją również wykorzystać zimą jako termos!
Audio
  • O wyborze odpowiedniej lodówki turystycznej opowiada Mateusz Kulik (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Lodówka turystyczna nie tylko na lato
Foto: Glow Images

Wybór odpowiedniej lodówki wcale nie jest tak prosty, jak może się wydawać. W sklepach dostępnych jest bardzo wiele modeli. - Różnią się w zależności od przeznaczenia i tego, jak długo chcemy przechowywać produkty. Mogą być na wkłady, podłączane do gniazda elektrycznego, mogą czerpać energię z zapalniczki samochodowej. Na krótki okres przechowywania produktów może być przydatna torba izotermiczna, która utrzymuje chłodną temperaturę około godziny. Bywają też małe lodówki na gaz. Dołączane do nich są dwukilogramowe butle z gazem - wyjaśnia Dariusz Kosieradzki z sieci sklepów Saturn.

Praktycznym rozwiązaniem jest miks torby izotermicznej i lodówki na wkłady. Cechuje je miękki materiał oraz lekkość. Wkład chłodzący może utrzymać niską temperaturę do dwóch godzin, natomiast jeśli wybieramy się na dłuższy, około sześciogodzinny wypad za miasto, to powinniśmy zastosować wkład mrożący.

Zobacz również: Letni wyjazd zaplanujmy dokładnie<<<

Model elektryczny polega na ciągłej pracy wentylatora, który wdmuchuje zimne powietrze do środka komory. Niestety jest znacznie cięższa od tej na wkłady. Jeśli jesteśmy zapalonymi podróżnikami i poruszamy się camperami, to takie lodówki są prawie jak domowe. Siągają nawet 200 litrów pojemności! Zasilane są gazem, z alternatora w kamperze lub z sieci 230V, kiedy stoimy na kempingu.

Lodówki turystyczne są wspaiałym rozwiązaniem dla osób lubiących podróżować, a zarazem zdrowo się odżywiać. Mogą zapomnieć o zupkach w proszku i przygotować dla siebie prawdziwy, pożywny obiad.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Czwarty Wymiar".

bc, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieszczady - azyl, w którym schronisz się przed cywilizacją

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 12:00
Kiedy nadchodzi maj, a po nim okres wakacyjny, miłośnicy gór, zieleni, słońca i wody, ruszają w Bieszczady. - Tam gospodarzem jest przyroda. A ludzie to tylko goście - mówi Tomasz Kubik, podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjna superprzygoda w Polsce? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 19:06
W czwartkowym wydaniu audycji "4 do 4" będziemy Was przekonywać, że w Polsce także można spędzić nie tylko świetne wakacje, ale także ekstremalny, pełen wrażeń długi weekend. Zapraszamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje za bezcen - to jest możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 11:30
Tanie bilety lotnicze, niższa taryfa roamingowa i oferty last minute. Podpowiadamy co zrobić, żeby spędzić wakacje życia i nie zbankrutować.
rozwiń zwiń