Jak przewieźć rower samochodem?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 19:00
Jesteście szczęśliwymi posiadaczami auta, roweru i marzy wam się wyjazd za miasto? Pozornie nic prostszego, tymczasem bezpieczne przewiezienie jednośladu wymaga trochę pracy. A także inwestycji w dobry sprzęt.
Audio
  • Jak wybrać właściwy sposób przewożenia rowerów sprawdzał Mateusz Kulik (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Jak przewieźć rower samochodem?
Foto: Glow Images/East News

Nie musimy wybierać pomiędzy samochodem i rowerem, wybierając się na wakacje albo jesienny wypad weekendowy. Na rynku są trzy rodzaje bagażników-uchwytów. O ich plusach i minusach opowiadał Sebastian Wizner z motoautko.pl. - Pierwszy rodzaj to bagażniki montowane na hak. Bezpieczne i łatwe w montażu. Następna grupa to te, które przymocowujemy do dachu i jest tutaj więcej pracy przy tym. Ostatnia metoda to zamocowanie na klapie auta, również dość często stosowane - wyjaśnił.
PRZECZYTAJ: Rowerem po mieście. Weź lekcję i nie bój się jeździć

Bagażnik należy dobrać ze względu na swoje możliwości fizyczne, ale duże znaczenie ma też oczywiście to, jakim autem i rowerem dysponujemy. Kwestie cenowe również odgrywają duże znaczenie, no i warto się zastanowić, czy bagażnik będzie nam potrzebny tylko raz, czy kilka razy w roku. Być może sensowniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie właściwego urządzenia.
Więcej o rodzajach bagażników, sposobach montażu, wygodzie i kosztach - w nagraniu "Czwartego Wymiaru".
ac, mp

Czytaj także

Rowerzyści, kierowcy i rolkarze muszą nauczyć się żyć ze sobą w zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 16:00
Konflikt pomiędzy użytkownikami aut, cyklistami oraz rolkarzami przybiera na sile. Jedni non stop atakują drugich i czują się poszkodowanymi. Czy można jakoś pogodzić ich interesy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powstrzymaj pijanego rowerzystę

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 14:45
Poważnym zagrożeniem w ruchu drogowym są nie tylko nietrzeźwi kierowcy aut. Wiele wypadków powodują również pijani rowerzyści.
rozwiń zwiń
Czytaj także

CB radio ciągle w cenie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 07:34
Wydawało się, że szczyt popularności CB radia, czyli pasma obywatelskiego, przypadł na lata 90. i z czasem będzie on odchodził od lamusa. Nic bardziej mylnego!
rozwiń zwiń