Spraw sobie robocika do towarzystwa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 19:11
Jeśli ktoś z Was cierpi na samotność i narzeka na brak rozrywki, to może skorzystać z usług i-Sobota, najmniejszego humanoidalnego robota świata produkowanego seryjnie.
Audio

- Choć i-Sobot jest niewielki, ma zaledwie 16,5 centymetra wzrostu, to jest dosyć skomplikowanym urządzeniem. Ma aż 17 serwomechanizmów, które odpowiadają za zginanie się jego kończyn, ma dwa czujniki żyroskopowe, dzięki czemu może utrzymać równowagę, a jego działania kontrolują, aż trzy procesory – opowiadał w Czwórce Paweł Kamiński z portalu technologie.gazeta.pl.

Główną zaletą robocika, uznanego w Japonii za najlepszego robota roku 2008, są jego talenty rozrywkowe. I-Sobot umie chodzić, śpiewać, tańczyć, a nawet robić pompki. Dzięki wbudowanemu głośnikowi sam potrafi mówić, wydawać odgłosy i odtwarzać muzykę. W swoim zasobie słów ma ponad 200 wyrażeń.

Robota kontroluje się, aż na cztery różne sposoby m.in. za pomocą zdalnego sterowania. Jeśli chcemy robić to w sposób bardziej naturalny, to możemy skorzystać z jednej z 10 komend, które on rozumie. Więcej na temat działania robota w nagraniu audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Japonia

Czytaj także

Brytyjski sposób na muchy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2011 18:55
Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu skonstruowali robota, który żywi się muchami i komarami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klocki do robienia robotów

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 19:00
- Oprogramowanie jest w nich bardzo proste poradzi sobie z nim 8 letnie dziecko – mówiła w Czwórce o niezwykłych klockach badaczka z Centrum Nauki Kopernik
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są roboty, które czekają na śnieg

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 19:14
Ola Jasińska w audycji "Czwarty wymiar" przedstawiła urządzenie, które wraz z pierwszymi płatkami śniegu budzi się do życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roboty zagrały utwór z filmu o agencie 007 [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 18:03
Latające robociki nie były sterowane przez ludzi, kierował nimi program komputerowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mechaniczny gepard bije rekordy prędkości (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 01:10
Jeśli są Państwo spragnieni informacji na temat wynalazków armii USA, mamy wiadomość. Robot-gepard produkcji DARPA pobił właśnie rekord prędkości dla robotów.
rozwiń zwiń