X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie wysypiasz się? Twój związek zawiśnie na włosku

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 18:30
Niewyspanie wpływa na nasze relacje z innymi - twierdzą amerykańscy naukowcy. Z ich badań wynika, ze im krócej śpimy, tym bardziej stajemy się samolubni i niewdzięczni.
Audio

Do badania psycholodzy z Uniwersytetu Kalifornijskiego zaprosili 60 par w wieku od 18 do 56 lat. Każdy z uczestników prowadził dziennik, w którym zapisywał informacje na temat jakości snu i tego, w jaki sposób jego niedobór wpływał na relację z drugą połową. Podczas kolejnego eksperymentu pary były nagrywane w trakcie zadań polegających na rozwiązywaniu problemów. Osoby, które nie wyspały się dobrze w nocy w mniejszym stopniu doceniały wysiłki partnera i wyrażały wdzięczność.

 - Problemy ze snem sprawiają, że jesteśmy bardziej samolubni i w małym stopniu zwracamy uwagę na potrzeby partnera - mówi Agnieszka Osowska z portalu odkrywcy.pl. - W efekcie zaś mogą doprowadzić do długotrwałych problemów w tworzeniu i utrzymywaniu więzi społecznych.

Więcej w materiale Dominika Olędzkiego z "Czwartego wymiaru".
kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka dominika psychologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy między kobietą, a mężczyzną może być... tylko przyjaźń?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 10:00
– Kasia jest złośliwa i bezpośrednia, a po przeczytaniu jednej z moich książek powiedziała mi, że ja też taki jestem – mówi Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty, o Katarzynie Miller. – Postanowiliśmy więc razem napisać książkę, która nie jest landrynkowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ożywiony obraz rozszerza naszą rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:40
Wybierasz się do miasta, którego nie znasz? W zwiedzaniu pomoże ci supernowoczesna technologia Augmented Reality, której tajniki odsłoniliśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj, jak działa wytwórnia filmowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2013 06:00
Zapukaliśmy do drzwi Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, aby sprawdzić jak wygląda proces tworzenia filmu.
rozwiń zwiń