Radomix podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 18:10
Ekipa "Czwartego wymiaru" bierze pod lupę wydarzenia ze świata nowych technologii i przedstawia je... w krzywym zwierciadle. Kolejna odsłona cyklu poświęcona jest fabryce Radomix.
Audio
  • Nowe technologie w krzywym zwierciadle: Radomix (Czwórka)
Radomix podbija świat
Foto: Glow Images/East News

Okulary, które blokują dopływ szkodliwego promieniowania i sprawiają, że widzimy tylko to , co słyszymy to jeden z wynalazków ekipy "Czwartego wymiaru", która pod wodzą Kuby Marcinowicza przemierza Polskę w poszukiwaniu technologicznych nowości. Posłuchaj ich relacji z jednej z podradomskich miejscowości, w której wyrasta konkurent na miarę popularnej przeglądarki internetowej;)

kul

Czytaj także

"Tik Tak Bum" - zgadnij, zanim bomba wybuchnie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:43
Tykająca bomba, superszybkie kojarzenie obrazów i słów – to czeka chętnych, by zmierzyć się w grze "Tik Tak Bum" w wersji "Junior".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ożywiony obraz rozszerza naszą rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:40
Wybierasz się do miasta, którego nie znasz? W zwiedzaniu pomoże ci supernowoczesna technologia Augmented Reality, której tajniki odsłoniliśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Archiwum Polskiego Radia: tak powstawały polskie huty szkła

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 19:10
Tym razem Czwórka przeniosła się w lata 60. i 70., by odwiedzić trzy prężnie działające huty szkła, m.in. tę w Sandomierzu. Posłuchaj unikatowych nagrań, odnalezionych w Archiwum Polskiego Radia.
rozwiń zwiń