Czy "chmura" jest bezpieczna?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 19:43
W czwartkowym "Czwartym Wymiarze" gościem Kuby Marcinowicza będzie Marcin Kubicki z magazynu T3. Spotkanie będzie dotyczyć "chmury" i jej obecnego statusu w Polsce i na świecie.
Internet to współczesny globalny targ, na którym dochodzi do milionów transakcji
Internet to współczesny globalny "targ", na którym dochodzi do milionów transakcjiFoto: East News/Glow Images

Z jednej strony firmy, sprzedające sprzęt komputerowy, oferują nam wiele gigabajtów, dzieki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilosci danych, z drugiej jednak strony pojawiają się sytuacje,  w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.

W czwartkowe popołudnie w Czwórce, 10 października, zastanowimy się, czy "chmura' rzeczywiście jest bezpieczna, i czego powinnismy się... obawiać.

Zapraszamy na "Czwarty wymiar" już po godz. 16.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka internet technologie

Czytaj także

Wylewanie złych emocji w sieci jest jak gaszenie pożaru benzyną

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 17:45
Naukowcy już dawno udowodnili, że internet uwydatnia agresję bardziej niż cokolwiek innego. Teraz postanowili sprawdzić czy gniewne posty rozładowują czy raczej potęgują złość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrać myszkę komputerową?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 19:27
W internecie roi się od propozycji myszy ekskluzywnych: diamentowych, pozłacanych, ze skóry krokodyla. Najdroższe mogą kosztować nawet 25 000 USD. Na szczęście można także kupić komputerowe myszki w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Boomboxa do iPoda - historia odtwarzaczy muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 17:18
W nowym cyklu "Czwartego Wymiaru" pod hasłem "Odkrycia i Wynalazki" będziemy sprawdzać, jak wyglądały i jak działały przedmioty, które były prekursorami dzisiejszych rozwiązań.
rozwiń zwiń