David Bond: jestem specjalistą od marketingu Matki Natury

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 08:00
Nazywa się Bond, ale nie broni imienia Jej Królewskiej Mości tylko troszczy się o dzieciaki. Z myślą o nich stworzył projekt Wild Thing i próbuje wyrwać dzieci ze szponów nowych technologii.
Audio
  • David Bond opowiada o wyższości dzieciństwa spędzonego na drzewie (Czwórka/Poranek OnLine)
Inicjatywa Davida Bonda w Wielkiej Brytanii spotkała się z bardzo dobrym odzewem. Teraz czas ratować polskie dzieciaki
Inicjatywa Davida Bonda w Wielkiej Brytanii spotkała się z bardzo dobrym odzewem. Teraz czas ratować polskie dzieciaki!Foto: Glow Images/East News

Tablety w bok, na drzewo marsz! - tak w skrócie można by opisać ideę, która przyświeca działalności Davida Bonda. - Zauważyłem, że dzieciaki nie wychodzą tak często na dwór, jak ja, kiedy dorastałem. Zacząłem zastanawiać się dlaczego tak się dzieje i uświadomiłem sobie, że dziś dzieci bardzo szybko "kupują" to, co ma związek z ekranami. Natomiast nikt nie sprzedaje im radości związanej z zabawą na świeżym powietrzu. Postanowiłem to zmienić i zostałem specem od marketingu Matki Natury - opowiada twórca projektu Wild Thing.

W ramach kampanii m. in. powstał film dokumentalny, który w zabawny, ale też bardzo wymowny sposób pokazuje jak młode pokolenie przywiązane jest do technologii i co przez to traci.

- Chcemy pokazać dzieciom, że jest wiele dobrych powodów, żeby wyjść na dwór - wyjaśnia rozmówca Eweliny Grygiel. - Wierzymy, że można nauczyć ich bycia niezależnymi. Przytaczamy historię osób powszechnie znanych i lubianych, biznesmenów i przedsiębiorców, którzy w dzieciństwie wspinali się po drzewach i ganiali po lesie.

Akcja zainicjowana przez Bonda przerodziła się w szerszy ruch społeczny, który objął setki organizacji i tysiące zwykłych ludzi, którzy na stronie promującej ideę Wild Thing wymieniają się propozycjami ciekawego sposobu spędzania czasu z dzieckiem na dworze. Są wśród nich m. in. zbieranie liści, tworzenie letniej kolekcji nasion, śledzenie śladów ptaków na śniegu oraz podsłuchiwanie, co w trawie piszczy.

(kul)

plakat
Plakat promujący akcję Davida Bonda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie karm swojego dziecka byle czym!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 11:00
60 procent polskich uczniów nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. Część z nich nie zabiera ze sobą kanapek i między lekcjami korzysta tylko z tego, co oferują szkolne sklepiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Gondek: przebiegniemy cztery pustynie, żeby zrealizować swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 11:25
Cztery maratony na czterech kontynentach, a ich tylko dwóch. Andrzej Gondek i Marek Wikiera mają ambitne postanowienie na nowy rok. Chcą dotrzeć do mety czterech najtrudniejszych pustynnych biegów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłosz Brzeziński: wierzymy w sport, jednak ćwiczymy rzadko

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 11:00
Poprawni Optymiści, Pozorni Twardziele, Zmęczeni Herosi, Świadomi Indywidualiści, Zdesperowani Buntownicy, Niepocieszeni Podjadacze, Pogodni Mędrcy i Towarzyscy Hedoniści - znamy już "Style Zdrowia Polaków". Jak to o nas świadczy?
rozwiń zwiń