Kulisy "Gry o tron": usiądź na Żelaznym Tronie!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 18:20
Miliony widzów przed telewizorami nie może się mylić. "Gra o tron" bije rekordy popularności, nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się wystawa rekwizytów użytych na planie serialu, która w marcu rozpoczęła światowe tournée.
Audio
  • Poznaj szczegóły wystawy rekwizytów z serialu "Gra o tron" (4 do 4/Czwórka)
kadr z serialu Gra o tron
kadr z serialu "Gra o tron"Foto: mat. promocyjne

Toronto, Nowy Jork, Sao Paulo w Brazylii, Amsterdam oraz Belfast w Irlandii Północnej - mieszkańcy tych miast będą mieli szansę zasiąść na Żelaznym Tronie i zrobić sobie zdjęcie. Ale choć to niezwykle istotny rekwizyt - nie jedyny, który będzie można podziwiać na tej niezwykłej wystawie.

- W sumie udało się zgromadzić ponad 70 rekwizytów z pierwszego i drugiego sezonu "Gry o tron" . Wszystkie one skoncentrowane są na pięciu kluczowych rodach serialu - mówi krytyk filmowy, Łukasz Muszyński. - Bardzo ciekawie zapowiada się też Blackwater Bay Interactive Experience, która pozwoli gościom wziąć udział w interaktywnej symulacji bitwy z końca drugiego sezonu.

Pomysł, żeby przygotować taką ekspozycję narodził się w głowach producentów w przerwie między kręceniem zdjęć do kolejnego sezonu: - Nieużywane rekwizyty jak zwykle wylądowały w magazynie. Wtedy też twórcy serialu doszli do wniosku, że skoro ich produkcja odniosła taki sukces to może warto wykonać ukłon w stronę fanów serialu - opowiada Magdalena Fijołek z jednego z biur podróży. - Oczywiście po tournée wszystkie elementy scenografii muszą wrócić do magazynu w Belfaście, gdzie z resztą odbędzie się finisaż wystawy.

Prace nad tworzeniem wystawy nadzorowała projektantka kostiumów do "Gry o tron", Michele Clapton. To ona też zdecydowała, by zaprezentować na niej takie elementy, jak kusza króla Joffreya, miecze "Lód” i "Długi pazur”, korony, zbroje oraz biżuterię.

Trasa wystawy, na którą wstęp jest darmowy, rozpoczęła się 9 marca w Toronto. Od 18 maja będzie ją można oglądać w Amsterdamie. Ale tylko przez 9 dni.

Więcej o tym przedsięwzięciu dowiesz się słuchając nagrania z "Czwartego Wymiaru" .

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM telewizja
Czytaj także

Magdalena Różczka: to, że mogę komuś pomóc to najjaśniejsza strona mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:30
Delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu - Magdalena Różczka to aktorka, która cieszy się największym zaufaniem publiczności. I szacunkiem, bo wszystkim tym, co dostała od życia potrafi dzielić się z innymi. Teraz gra w serialu "Lekarze", ale obiecuje, że za chwilę wróci na teatralną scenę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przedszkole dla filmowców

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 14:12
Początkujący filmowcy mają okazję spędzić trochę czasu w Filmowym Przedszkolu Wajdy. To nie tylko szansa na spotkanie wielkiego Andrzeja, ale też na poznanie rzemiosła.
rozwiń zwiń