Włodek Pawlik: z Randy'm rozumiemy się nie tylko w dźwiękach

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 17:20
W 2012 roku Włodek Pawlik nagrał płytę "Night in Calisia" z okazji 1850-lecia miasta Kalisz. O nominacji do Grammy artysta dowiedział się 7 grudnia 2013 roku. - Nie wiedziałem czy to jawa, czy sen - przyznaje w Czwórce.
Audio
  • Włodek Pawlik opowiada o swojej płycie "Night in Calisia" i nominacji do nagrody Grammy (Czwórka/Stacja Kultura)
Włodek Pawlik
Włodek Pawlik Foto: Wojciech Kusiński

- Nad ranem 7 grudnia dowiedziałem się o tej nominacji. - Moja żona zbudziła mnie wcześnie,  mówiąc "Nominacja do Grammy". Myślałem, że jeszcze śnię. Gdy się obudziłem pobiegłem do internetu i sprawdziłem te informacje - mówi Włodek Pawlik, pianista i jazzman w "Stacji Kultura"
Gość Czwórki nie spodziewał się nominacji do tej prestiżowej nagrody, nie było żadnych "przecieków". - Do mnie do domu zadzwonił polski krytyk muzyczny, który pilnował i śledził konferencję prasową nagród Grammy w Los Angeles - opowiada artysta.

/

Nominowany w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego" krążek "Night in Calisia" został zamówiony u Włodka Pawlika przez Adama Klocka, dyrektora Filharmonii Kaliskiej, na 1850-lecie miasta Kalisz, o którym pisał nawet Ptolemeusz. "Night in Calisia" jest efektem współpracy Włodka Pawlika z amerykańskim mistrzem Randy Breckerem.

- Randy jest bez wątpienia jednym z największych amerykańskich muzyków, jest legendą, wielką fantastyczną osobowością muzyczną - mówi gość Czwórki. - Prywatnie to mój wielki przyjaciel. Rozumiemy się nie tylko w dźwiękach - dodaje.

26 stycznia 2014 w Los Angeles odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród. Włodek Pawlik przygotował już uroczysty smoking, choć nie jest przekonany, czy będzie odbierał nagrodę.

 

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Jazz MUZYKA

Czytaj także

November Project: terapia pozytywną muzyką

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 10:54
- Zależało nam na tym, by pokazać ludziom, że poprzez muzykę można zwalczyć swoje problemy, aktywizować się. Nasz zespół jest wyjątkowy siłą i energią, a nie niepełnosprawnością - opowiada w Czwórce o zespole November Project wokalista Paprodziad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w nauce (raczej) nie pomaga

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 15:40
Nie sposób jednoznacznie stwierdzić czy słuchanie muzyki pomoże nam w nauce, czy przeszkodzi. Zdania ekspertów są podzielone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joy Division - brytyjska melancholia i smutek słowiańskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 09:20
- Nie jesteśmy cover bandem - deklarują członkowie Heart & Soul. - Grając utwory Joy Division składamy hołd jednemu z najważniejszych zespołów w historii muzyki.
rozwiń zwiń