Magdalena Boczarska: praca nad rolą jest jak poznanie nowego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:40
Nie boi się aktorskich wyzwań i na potrzeby roli chętnie zmienia wizerunek. Przyznaje, że nie sztuką jest być piękną cały czas, sztuką jest przekraczać w sobie granice. W cyklu "Warsztat pracy" przyglądamy się aktorce, Magdalenie Boczarskiej.
Audio
  • Aktorka Magdalena Boczarska opowiada o swojej pracy (Czwórka/Stacja Kultura)
Magdalena Boczarska
Magdalena BoczarskaFoto: Wojciech Kusiński

Dzieciństwo i młodość spędziła w Krakowie, a po ukończeniu PWST szybko zyskała sympatię wielbicieli teatru.

- Praca nad rolą jest jak poznanie drugiego człowieka - opowiada Magdalena Boczarska. - Czym innym jest praca nad rolą do filmu, czym innym praca w teatrze. W filmie trzeba być, w teatrze się gra.

Magdalena Boczarska - polska aktorka nagrodzona Złotym Pawiem >>>

Pierwszą dużą rolę filmową zagrała w "Testosteronie", a potem konsekwentnie kontynuowała współpracę z duetem Konecki i Saramonowicz. Jako tytułowa bohaterka "Różyczki" otrzymała nagrodę na Festiwalu w Gdyni, ostatnio mogliśmy ją oglądać w najnowszym filmie Jana Kiday-Błońskiego "W ukryciu".

- Pracę nad rolą zaczynam od stanu "zero" - opowiada o swoim warszatcie. - Jestem jak manekin, którego ubieram w emocje, w cechy charakteru swojej postaci. W teatrze bardzo pomaga mi w tym trzymiesięczny okres prób i nauka tekstów.

Magdalena Boczarska wychodzi z ukrycia - WIDEO >>>

Wkrótce Magdalena Boczarska wystąpi na deskach teatru IMKA, w "Operetce" Witolda Gombrowicza. Premiera sztuki odbędzie się 5 kwietnia. - Krótki okres, tuż przed premierą to moment, w którym aktor najwięcej dowiaduje się o swojej roli. Czasami jednak jest tak, że postać w pełni rodzi się już po pierwszym przedstawieniu. To wszystko ma związek z magią teatru.

(kul/kd)

Czytaj także

Jacek Koman: jestem świadom swojego sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 15:10
Jacek Koman ma to szczęście, że część roku może spędzać w Polsce, a część w Australii, gdzie mieszka od 30 lat. Dziś przyznaje, że dotarł do zdrowych proporcji między czasem spędzonym tu i tam.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Niemirska: albo aktorstwo albo stabilizacja

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:30
Joanna Niemirska, kostiumograf i aktorka, znana jest m.in. z filmu "Papusza" i telewizyjnych seriali. - Od zawsze wiedziałam, że będę aktorką - przyznaje w Czwórce. - Nie miałam innych pomysłów na życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Chabior: nie wielkość zadania się liczy, ale to co trzeba zrobić

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 10:00
Łukasz Muszyński, krytyk filmowy uważa, że Janusz Chabior to najlepszy polski aktor. Najczęściej widujemy go jednak w rolach drugoplanowych, znany jest też z jednego z najpopularniejszych polskich seriali. On sam do swoich ról podchodzi z dużym dystansem.
rozwiń zwiń