Teatr pełny dwuznaczności i żartów językowych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:00
Od soboty w warszawskim Klubie Komediowym będzie można oglądać przedstawienie "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej". Dobra zabawa w lekko krzywym zwierciadle - tak o spektaklu mówią jego twórcy.
Audio
  • "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej" będzie można oglądać w Klubie Komediowym (Czwórka/Stacja Kultura)
Plakat do przedstawienia Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej
Plakat do przedstawienia "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej"Foto: mat. promocyjne

Mateusz Lewandowski gra jedną z głównych ról. Jak zdradził, jest to dla niego w pewnym stopniu coś nowego, bo "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej" nie przypomina klasycznej sztuki. - Jest to taki dziwny twór oparty na tekście, języku. Coś pomiędzy spektaklem i kabaretem. Tekst napisali Michał Sufin i Błażej Staryszak, którzy na co dzień są improwizatorami. - To wyróżni nasz spektakl od innych podobnych tworów. Będzie dużo gier słownych, więc określenie kabaret literacki ma uzasadnienie - zapewnił. Dodał, że treść nie odnosi się do wydarzeń ostatnich tygodni, więc nie jest to bieżący komentarz polityczno-społeczny.
Mateusz Lewandowski przyznał ponadto, że czytając scenariusz co chwilę odnajdywał w nim odniesienia do swojego życia. - Patrzyłem na Michała Sufina i zastanawiałem się, czy on to napisał o mnie? W treści jest bardzo dużo opowiadania o etacie, którego się poszukuje, o pracy, z której cię właśnie wyrzucili. Jest to oczywiście abstrakcja, ale dotyka problemów i sytuacji, z którymi każdy z nas spotkał się już kilka razy, albo spotka niebawem.
PRZECZYTAJ: Michał Walczak: teatr powinien trafiać do każdego

Reżyserka Aneta Groszyńska twierdzi, że w "Fabularnym przewodniku po rzeczywistości wolnorynkowej" humor dotyczy tak naprawdę nas wszystkich i jest odbiciem rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. - Nie chcemy wszystkiego zdradzać, ale nie jest to typowe przedstawienie. Nie podajemy niczego wprost, na tacy. Kierujemy go do osób, które lubią ironię, żarty językowe, dwuznaczności - zaprasza reżyserka.
Na "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej" Klub Komediowy w Warszawie zaprasza od 28 czerwca.
ac/pj

Czytaj także

Grzegorz Daukszewicz: w życiu najważniejsza jest przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 13:00
Został uznany za "aktorską nadzieję 2012" roku. Wypatrzyła go reżyserka Agnieszka Glińska, a Maciej Englert powierzył mu jedną z ról w "Hamlecie". Talent ma w genach, czy mógł wybrać inną drogę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Korczak - dla dzieci zakochanych w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 12:00
Wielkimi krokami nadchodzi największe wydarzenie teatralne dla dzieci i młodzieży w 2014 roku, czyli specjalna edycja Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak. Na najmłodszych czeka ponad 100 spotkań teatralnych oraz kilkadziesiąt warsztatów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr na ulicy stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 18:00
Festiwal Sztuka Ulicy jest najstarszą tego typu imprezą w stolicy. Odbywa się od 22 lat i cały czas promuje teatr plenerowy i uliczny.
rozwiń zwiń