Smolik: Męskie Granie Orkiestra gra bezkompromisowo

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:00
Tuż po premierze singla "Elektryczny" stało się jasne, że będzie to jeden z największych przebojów tego lata. Nie ma w tym nic dziwnego, bo utwór jest dziełem Orkiestry Męskie Granie, w skład której wchodzą m. in. Brodka, Dawid Podsiadło i Andrzej Smolik.
Audio
  • Andrzej Smoliki zdradza jak powstał singiel "Elektryczny" i czym zaskoczył go Dawid Podsiadło (Czwórka/Stacja Kultura)
Andrzej Smolik kojarzony jest przede wszystkim z muzyką elektroniczną. W Orkiestrze Męskie Granie pokazuje swoje rockowe oblicze
Andrzej Smolik kojarzony jest przede wszystkim z muzyką elektroniczną. W Orkiestrze Męskie Granie pokazuje swoje rockowe obliczeFoto: Bartosz Bajerski

Wśród wielu plenerowych imprez muzycznych Męskie Granie ma stosunkowo krótka historię, ale za to potężną grupę fanów. Główną ideą projektu jest prezentacja twórczości artystów o różnych temperamentach, wrażliwościach i inspiracjach. W tegorocznej edycji Męskiego Grania muzycy powrócili do swoich korzeni i na scenie, oprócz autorskich kompozycji, przedstawiają własne wersje klasyków polskiej muzyki.

Zobacz: Andrzej Smolik o polskiej scenie muzycznej [WIDEO] >>>

- Męskie Granie Orkiestra to jest zupełnie nowy twór, który pojawił się w tym roku. W skład zespołu wchodzą artyści z różnym doświadczeniem scenicznym, ale w takiej konfiguracji gramy od niedawna - opowiada Smolik. - Każdy koncert to prawdziwa przygoda, na szczęście z występu na występ docieramy się coraz bardziej.

Orkiestrę tworzą m. in. Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotr EMADE Waglewski, Michał Sobolewski, Krzysztof "ZALEF" Zalewski i Michał "FOX". A muzykami "zarządza" Smolik. - Rok temu zrobiliśmy przymiarkę do tego projektu razem z Ostrym i z Nosowską. Ale odbyło się to trochę między wierszami. Spontanicznie, na scenie - wspomina artysta. - W tym roku otrzymałem od organizatora dokładne wskazówki i stworzyłem swoją drużynę. W repertuarze naszej orkiestry oprócz utworu "Elektryczny" są kompozycje innych artystów. Sięgnęliśmy do historii polskiej muzyki i wybraliśmy kawałki, które są ważne dla wszystkich członków naszego zespołu.

Krzysztof "ZALEF" Zalewski zagrał w Czwórce [WIDEO] >>>

Męskie Granie 2014 to 7 koncertów. Przed nami jeszcze trzy - 2 sierpnia w Warszawie, 23 sierpnia we Wrocławiu i 29 sierpnia wielki finał w Żywcu.

Posłuchaj całej rozmowy z gościem "Stacji Kultura". Dowiesz się, który utwór z repertuaru Armii najbardziej urzekł członków Orkiestry Męskie Granie, kto zaśpiewa ze Smolikiem w Warszawie i czy Dawid Podsiadło ma rockową duszę.

(kul/kd)

Czytaj także

The Dumplings - pomiędzy szkołą i wielkim graniem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 13:15
Okrzyknięto ich największą rewelacją pierwszej połowy 2014 roku na polskiej scenie muzycznej. Wydana kilka dni temu debiutancka płyta "No Bad Days" zbiera doskonałe recenzje. Duet The Dumplings bez żadnych kompleksów idzie po swoje, ale nie brakuje mu przy tym pokory. - Troszeczkę nas te opinie przygniotły - zdradza w Czwórce wokalistka Justyna Święs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rubber Dots: duże wytwórnie nie są nam potrzebne [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 18:10
Ich planowana na jesień druga płyta długogrająca będzie jednym z największych wydarzeń na rodzimej scenie elektronicznej. Duet Rubber Dots pokazuje, że nie trzeba wsparcia dużych wydawnictw, by z powodzeniem radzić sobie na polskiej scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Carter zagrał na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 12:00
Sobotni wieczór w Czwórkowym studiu zagrał znany brytyjski DJ John Carter. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia ngrań z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń