X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Karol Modzelewski laureatem Nagrody Nike 2014

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 11:45
Laureatem Literackiej Nagrody Nike 2014 został wybitny historyk, prof. Karol Modzelewski. Wyróżniono go za autobiografię "Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca".
Audio
  • Prof. Karol Modzelewski został lauteatem Literackiej Nagrody Nike 2014. Wyróżniono go za autobiografię "Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca".(Czwórka/Stacja Kultura)
prof. Karol Modzelewski został laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Pisarza nagrodzono za autobiografię Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca.
prof. Karol Modzelewski został laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Pisarza nagrodzono za autobiografię "Zajeździmy kobyłę historii. Wspomnienia poobijanego jeźdźca". Foto: PAP/Radek Pietruszka

Po ogłoszeniu werdyktu, laureat nagrody powiedział że "kobyły historii nie da się ujeździć. Nie da się dojechać tam, gdzie by się chciało". - Historię tworzymy wszyscy, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, co czynimy. Jeśli suma doświadczeń, którą starałem się przedstawić w tej książce, pomoże komuś w zrozumieniu tej niekomfortowej prawdy, poczuję, że warto było pisać - mówił prof. Modzelewski.

Laureat tegorocznej Literackiej Nagrody Nike urodził się w 1937 roku w Moskwie. Jest historykiem, mediewistą, profesorem Nauk Humanistycznych. W okresie PRL opozycjonista, był także senatorem I kadencji, a w 1998 roku, wraz z Jackiem Kuroniem, został odznaczony Orderem Orła Białego.
Czytaj także: Warszawska Nagroda Literacka - poznaj laureatów! <<<

Werdykt ogłoszono w niedzielę, 5 października, podczas gali w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału Kasi Węsierskiej z audycji "Stacja Kultura".

(kd, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Bator: Trzeba zrozumieć swoje pierwsze miejsce, żeby zrozumieć siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 19:00
Do finału XVII edycji nagrody Nike dotarła szczęśliwa siódemka polskich literatów. Wyróżniono książki różne. Od tych pełnych grozy, przez opowieści o Żydach, o przemocy seksualnej, aż po nowatorski komiks. Ale ostatecznie laureatką została Joanna Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Karski - człowiek, który musiał zostać bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 16:00
Losy Jana Karskiego są niezwykłe, a jego biografii wystarczyłoby na napisanie wielu książek. - Nadzwyczajne okoliczności tworzą nadzwyczajnych ludzi - mówi Wojciech Białożyt z Fundacji im. Jana Karskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczyny z Powstania" nikogo nie pozostawią obojętnym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 11:00
Wśród wielu książek, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, ta jest wyjątkowa. "Dziewczyny z Powstania" pomagają poznać historię z perspektywy kobiet w nim uczestniczących. - To ukazanie kwestii przyziemnych, a nie polityki, czy aspektów militarnych. Bo przecież w trakcie powstania toczyło się normalne życie w nienormalnych warunkach - mówi pisarka Anna Herbich.
rozwiń zwiń