Krzysztof Zalewski idzie za ciosem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 12:00
10 lat temu wygrał telewizyjne talent show, wydał płytę i słuch po nim zaginął. Nie stał się gwiazdą, ani nawet celebrytą. Sukces jednak nadszedł. Krzysztof Zalewski przygotowuje materiał na nowy krążek i koncertuje w całej Polsce.
Audio
  • Debiutancka płyta artysty "Zelig" ukazał się prawie 10 lat po tym, jak pojawił się na muzycznej scenie (Czwórka/Stacja Kultura)
W połowie listopada Krzysztof Zalewski zagra kilka koncertów w całej Polsce, podczas których przedstawi również premierowe utwory
W połowie listopada Krzysztof Zalewski zagra kilka koncertów w całej Polsce, podczas których przedstawi również premierowe utworyFoto: Jacek Konecki / Polskie Radio

W poprzednim roku Krzysztof Zalewski wydał w końcu debiutancką płytę "Zelig" i okazała się ona dużym sukcesem. Artysta nie zamierza odpoczywać, ale od razu idzie za ciosem. - Zauważyłem, że wena najczęściej przychodzi wtedy, kiedy po prostu ciężko się pracuje. Gdy mam na uszach słuchawki, siedzę z kartką papieru w okolicach instrumentu, jest większa szansa, że wyjdzie z tego coś konstruktywnego niż wtedy, gdy leżysz przed telewizorem - przyznał artysta w rozmowie z Katarzyną Dydo w "Stacji Kultura". Dodał jednak, że zdarza mu się też wpadać na pomysły nowych nagrań zupełnie spontanicznie, w przeróżnych sytuacjach.

PRZECZYTAJ: Krzysztof Zalewski: żyję na walizkach

W ostatnim czasie wena najwyraźniej muzykowi dopisuje. Ten okres był bardzo intensywny w jego życiu zawodowym. - Dużo koncertowałem, zarówno ze swoim materiałem, jak i z Moniką Brodką czy Muchami. Ten czas był piękną nagrodą dla mnie po tylu latach przerwy i czuję się naprawdę świetnie - przyznał. Obecnie Zalewski pracuje nad nowym materiałem, ukazał się też teledysk do utworu "Ósemko".


Nowe piosenki Krzysztofa Zalewskiego będzie można usłyszeć już niedługo. 11 listopada artysta zaprezentuje materiał z albumu "Zelig", ale i zalążki kolejnej płyty podczas koncertu w warszawskiej Stodole. Potem zagra też m.in. w Łodzi i Rzeszowie. Jesienna trasa będzie w pewnym stopniu zakończeniem promocji poprzedniego wydawnictwa. - Jedną nogą jeszcze jestem w "Zeligu", ale rzeczywiście już trwają zaawansowane prace nad nowym krążkiem. Mam nadzieję, że jeszcze przed końcem roku uda się wypuścić pierwszy singiel - zadeklarował muzyk.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy z Krzysztofem Zalewskim w "Stacji Kultura" .

ac/kd

Czytaj także

Jack White kocha zwierzęta. Wypchane zwierzęta...

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 14:22
Znany z zespołów The White Stripes, The Raconteurs i The Dead Weather, ale także solowej działalności, Jack White nigdy nie wstydził się swoich polskich korzeni. - Być może właśnie dlatego pokochał wypchane zwierzęta, z którymi tak często można się spotkać w domach w Polsce - zastanawiał się w Czwórce Bartek Koziczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek: "Prymityw" trzyma się nieźle, po latach nadal jest czad

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 10:30
20 lat minęło odkąd na rynku pojawił się "Prymityw" T.Love. - Zdecydowaliśmy się na reedycję albumu, bo wydaje mi się, że to jeden z ważniejszych krążków w historii obecnego składu T.Love - mówi Muniek Staszczyk. - Po odejściu Janka Benedka musieliśmy się zintegrować na nowo. Owocem tej integracji stał się "Prymityw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam "Nergal" Darski zostanie cyrulikiem? "To wyjątkowa profesja"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 13:00
Adam "Nergal" Darski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ostatnio muzyków. Choć jego kariera wciąż pędzi w zawrotnym tempie, a fanów blackmetalowej formacji Behemoth, która święci triumfy nie tylko w kraju, ale także poza granicami, z dnia na dzień przybywa, gitarzysta zamierza zostać… golibrodą.
rozwiń zwiń