Rebeka: po płycie "Breath" ruszamy na podbój Europy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:30
Rebeka to grupa przez wielu nazywana nadzieją polskiej muzyki elektronicznej. Po świetnie przyjętym przez krytyków i publiczność krążku "Hellada", przyszedł czas na EP-kę "Breath" i trasę "Breath Tour 2014", które już na początku listopada.
Audio
  • Duet Rebeka, czyli Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny o EP-ce "Breath", trasie "Breath Tour 2014" i planach zawodowych (Czwórka/Stacja Kultura)
Iwony Skwarek i Bartosz Szczęsny, czyli duet Rebeka w Czwórce
Iwony Skwarek i Bartosz Szczęsny, czyli duet Rebeka w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Rebeka, duet Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego, na rynku funkcjonuje już od 2008 roku. Na koncie muzycy mają już świetnie przyjętą przez publiczność i krytyków płytę  "Hellada", która ukazała się w 2013 roku. Teraz przyszedł czas na kolejne wydawnictwa. Na nowej EP-ce "Breath", której premiera zapowiadana jest na listopad 2014, znajdą się dwa utwory: tytułowy "Breath" i "Into The Ground". Muzycy przekonują, że chcieli, by były one zupełnie inne od dotychczasowej twórczości grupy. - Zależało nam na tym, ale ludzie, którzy tych nagrań słuchali, są zdania, że "rebekowości" nie dało się uniknąć - tłumaczą w Czwórce.

Tymczasem chodziło o to, by pokazać, że duet Rebeka też potrafi się "wydrzeć". - Dużo myśleliśmy po poprzednich koncertach i doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy zabrzmieć troszkę drapieżniej niż dotychczas - tłumaczy Skwarek. - Pracowaliśmy więc nad tym, by naszą surowość koncertową przenieść na płytę.

Zobacz także: Rebeka - koncert duetu w Czwórce [WIDEO] <<<

Trasę koncertową "Breath Tour 2014", promujacą nową EP-kę, zaczną już 6 listopada w Sopocie. Potem koncerty odbędą się m.in. w Elblągu, Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Duet Rebeka planuje ruszyć także na podbój Europy i wystąpić m.in. w Danii podczas styczniowego festiwalu Eurosonic. - Osadzamy się w ten sposób na europejskim rynku, ten występ będzie ugruntowaniem naszej pozycji - opowiada Szczęsny.

Potem przyjdzie czas na kluby w Berlinie. Gdzie jeszcze planują wystąpić Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z audycji "Stacja Kultura" .

(kd, ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Katarzyna Dydo MUZYKA
Czytaj także

Małe miasta - eksperymentalne R&B i hip-hop w jednym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 14:00
Dwóch Mateuszów, dwa różne nurty muzyczne i jedna pasja. Mateusz Holak, na co dzień gitarzysta i wokalista w zespole Kumka Olik oraz Mateusz Gudel, który wyprodukował płytę rapera Abla, stworzyli wspólny projekt: Małe miasta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maja Hyży o współpracy z Pauliną Przybysz z Sistars

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 12:50
Piękna, utalentowana, spełniona jako matka. Czego więcej pragnąć? Może debiutanckiej płyty nagranej przy współpracy z Pauliną Przybysz z zespołu Sistars? O swoich planach artystycznych w "Audycji nr 1" opowiadała młoda wokalistka Maja Hyży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablopavo: płyta "Tylko" jest trochę "brudna"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:00
Płyta "Tylko" to muzyka bardzo oszczędna, z instrumentarium okrojonym głównie do gitar, które nagrywał sam Pablopavo. - Poza tym jest dużo innych odgłosów: tupię, klaszczę. Chciałem, by moja muzyka była naturalna, organiczna - mówi muzyk.
rozwiń zwiń