Piotr Konwerski Russ: dobry zwiastun to kino w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 14:00
W zalewie premier filmowych często decyzja o tym, na którą z nich się zdecydujemy, jest kwestią impulsu. Najłatwiej ją podjąć po obejrzeniu intrygującego trailera.
Audio
  • Produkcja zwiastunów do filmów to prężna gałąź przemysłu fonograficznego (Czwórka/Stacja Kultura)
Zwiastun do filmu Miasto 44 obejrzało na YouTube blisko półtora miliona osób
Zwiastun do filmu "Miasto 44" obejrzało na YouTube blisko półtora miliona osóbFoto: mat. prom. / Ola Grochowska / Akson Studio

Kiedyś widzów do pójścia do kina zachęcały... plakaty reklamujące daną produkcję. Od pewnego czasu ich rolę przejęły krótkie zwiastuny, które możemy oglądać przed innymi filmami oraz oczywiście w internecie. Czy polscy producenci mają w tym temacie powody do kompleksów?
- Staramy się iść tropem trendów wyznaczanych w Stanach Zjednoczonych. Siłą rzeczy to jest punkt odniesienia pod względem profesjonalizmu - przyznał producent zwiastunów Piotr Konwerski Russ, który zajmuje się tym od dwunastu lat i ma na koncie trailery m.in. do "Miasta 44" czy "Pod mocnym aniołem".

Konwerski uważa, że w produkcji zwiastunu najważniejsze jest, aby idealnie wyważyć proporcje, nie odsłaniając za dużo tego, co zobaczymy w filmie. Producent ujawnił też, jak długo pracuje nad trailerami i czy przygotowywanie ich może być w Polsce sposobem na zarabianie dużych pieniędzy.
***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 22.12.2014
Godzina emisji: 10.00
ac/kd

Czytaj także

Kulesza i Gruszka spotkały się w... wannie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 16:50
W trakcie Świąt Bożego Narodzenia do kin wejdzie "Pani z przedszkola". W obrazie Marcina Krzyształowicza pierwsze skrzypce grają Agata Kulesza i Adam Woronowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sin City" po polsku. Kotyński jak Miller

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 15:40
Przemek Kotyński, artysta i grafik postanowił zadebiutować w kinie ekranizacją kryminału Marcina Wrońskiego. - "Ta cholerna niedziela" zaczęła się od długiego spaceru po Lublinie - wspomina reżyser.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na co w święta do kina? Przegląd filmowych premier

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 11:00
"Hobbit" pewnie zgarnie wszystko, ale to nie jest to jedyna filmowa propozycja na świąteczny czas.
rozwiń zwiń