Na co w święta do kina? Przegląd filmowych premier

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 11:00
"Hobbit" pewnie zgarnie wszystko, ale to nie jest to jedyna filmowa propozycja na świąteczny czas.
Audio
  • Krytyk filmowy, Łukasz Muszyński poleca premiery na święta (Czwórka/Stacja Kultura)
Film Annie wyprodukowało aktorskie małżeństwo Jada Pinkett Smith i Will Smith. Tytułową role miała zagrać ich córka Willow. Ostatecznie w Annie wcieliła się Quvenzhan Wallis
Film "Annie" wyprodukowało aktorskie małżeństwo Jada Pinkett Smith i Will Smith. Tytułową role miała zagrać ich córka Willow. Ostatecznie w Annie wcieliła się Quvenzhané WallisFoto: mat. promocyjne/U.I.P.

Dla kinomanów oraz fanów Tolkiena rok 2014 to przede wszystkim pożegnanie ze Śródziemiem. Ostatnia część "Hobbita" miała swoją premierę w 37 krajach i zarobiła już ponad 117 milionów dolarów.

Zobacz zwiastun:

Filmy "ku pokrzepieniom serc" wpisały się już na stałe w bożonarodzeniową tradycję. W tym roku reprezentantem tego nurtu jest "Annie" - remake musicalu z lat 80., czyli opowieść o dziewczynce, która szukając prawdziwych rodziców trafia pod opiekę kandydata na burmistrza - zamożnego, ale oschłego i oziębłego.

Zobacz zwiastun:

Popularność historii spod znaku "Nocy w muzeum" nakłoniła producentów do zrobienia kolejnej części. W "Tajemnicy grobowca" Larry wyrusza wraz z synem do Londynu, by w Muzeum Brytyjskim przeżyć największą przygodę swego życia.

Zobacz zwiastun:

Agata Kulesza, jedna z najlepszych polskich aktorek, którą docenia także świat, pokazuje komediowe oblicze. W filmie "Pani z przedszkola" partneruje jej Adam Woronowicz a na drodze staje przedszkolanka syna, Karolina Gruszka.

Zobacz zwiastun:

Filmowe premiery w Czwórce ocenia krytyk, Łukasz Muszyński, ale decyzja, który tytuł wybrać, należy oczywiście do Was!

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński, krytyk filmowy

Data emisji: 19.12.2014

Godzina emisji: 13.00

(kul, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Smutniak - kolekcjonerka nagród i emocji

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 14:20
Srebrną Wstążkę przyznają włoscy krytycy. Wśród laureatek są m.in. Claudia Cardinale, Sophia Loren oraz Polka, Kasia Smutniak - ambasadorka Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijowska i Dorociński wyruszyli w podróż życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:40
- Zostawiliśmy w tej historii kawał serca, serduszka - opowiada Marcin Dorociński, który wraz z Julią Kijowską zagrał w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sin City" po polsku. Kotyński jak Miller

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 15:40
Przemek Kotyński, artysta i grafik postanowił zadebiutować w kinie ekranizacją kryminału Marcina Wrońskiego. - "Ta cholerna niedziela" zaczęła się od długiego spaceru po Lublinie - wspomina reżyser.
rozwiń zwiń