Rycembel: "Carte Blanche" to bardzo wzruszający film

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 13:00
Eliza Rycembel, znana szerokiej publiczności m.in. z filmu "Obietnica", tym razem zagrała obok Andrzeja Chyry. Wcieliła się w postać uczennicy Klary w obrazie "Cart Blanche".
Audio
  • Eliza Rycembel, czyli filmowa Klara w "Carte Blanche", opowiada m.in. o pracy nad filmem (Czwórka/Stacja Kultura)
Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek podczas premiery filmu Carte Blanche. W rozmowie z Kasią Węsierską aktorka przyznała, że nie lubi oglądać się na ekranie
Eliza Rycembel i Tomasz Ziętek podczas premiery filmu "Carte Blanche". W rozmowie z Kasią Węsierską aktorka przyznała, że nie lubi oglądać się na ekranieFoto: PAP/Stach Leszczyński

"Carte Blanche" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który - aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury - ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Bohaterka Elizy Rycembel, Klara, to uczennica, która wyróżnia się na tle klasy. - Jej bunt starałam się znaleźć w sobie, nie szukałam inspiracji nigdzie indziej, w muzyce, czy książkach - opowiada Rycembel. - I chciałam poczuć się jeszcze raz tak, jak w szkole.

Rycembel przyznaje jednak, że nie lubi ani oglądać siebie na kinowym ekranie, ani tym bardziej słuchać swojego głosu. - Nie da się do tego przyzwyczaić - tłumaczy w Czwórce, dodaje jednak, że gdy pierwszy raz obejrzała "Carte Blanche" nie potrafiła powstrzymać wzruszenia. - W tym filmie ekipa wykonała fantastyczną robotę. Za każdym razem, gdy go oglądam, odkrywam coś nowego, jestem zaskoczona reakcjami bohaterów - mówiła aktorka. Przyznała też, że rola w tym obrazie warta była nie tylko obcięcia długich włosów na przysłowiowe "zero", ale także wszystkich innych wyrzeczeń, z którymi Rycembel musiała się pogodzić.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Eliza Rycembel, aktorka

Data emisji: 26.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Obuchowicz - aktor, który zakochał się w dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 16:13
Bartosz Obuchowicz, znany m.in. z filmów "Haker" w reżyserii Janusza Zaorskiego i "Tajemnica Westerplatte" Pawła Chochlewa, będzie gościem niedzielnego wydania audycji "Strefa Prywatna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Królikowski: zabawa w sławę sporo kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 13:20
Czasami żałuje, że nie jest dresiarzem, bo ludziom wrażliwym trudniej borykać się ze światem. - Tyle że bez empatii nie mógłbym grać - mówi Antoni Królikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Kaczorowska: jest we mnie szaleństwo

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 12:30
- Nie na co dzień. Moje szaleństwo wyzwalam w tańcu - mówiła aktorka, tancerka, blogerka, prywatnie wielbicielka Włoch, Agnieszka Kaczorowska, w Czwórce.
rozwiń zwiń