Reese Witherspoon, Tymon Tymański i Józef Pawłowski na kinowych ekranach

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 16:19
"Dzika droga", film z Reese Witherspoon w roli głównej - zdaniem Łukasza Muszyńskiego - uwodzi. - Amerykańskie kino kocha takie filmy drogi - przyznał w Czwórce krytyk.
Audio
  • O filmach "Dzika Droga", "Polskie gówno" i "Warsaw by night" opowiada Łukasz Muszyński (Czwórka/Stacja Kultura)
Reese Witherspoon wraz z pisarką Cheryl Strayed, na której historii oparto scenariusz filmu Dzika droga, czyli Wild
Reese Witherspoon wraz z pisarką Cheryl Strayed, na której historii oparto scenariusz filmu "Dzika droga", czyli "Wild"Foto: PAP/FACUNDO ARRIZABALAGA

"Dzika droga" to biograficzny obraz, który wyreżyserował Kanadyjczyk Jean-Marc Vallée, twórca m.in. oskarowego "Witaj w klubie". To historia młodej kobiety, która postanawia uporać się ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa, wyruszając w pieszą wędrówkę obejmującą tysiąc mil. - Odludek, skłócony z życiem i samym sobą, wyrusza w dzicz, by znaleźć balsam dla swojej pokiereszowanej duszy - opowiada Muszyński. - Rachel Straight, która jest pierwowzorem głównej bohaterki, napisała o swojej podróży bestsellerową książkę i z udręczonej istoty stała się z dnia na dzień milionerką.

Tytułowa dzika droga to szlak turystyczny, który w rzeczywistości ma kilka tysięcy kilometrów. - Od początku filmu zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi wyłącznie o zew przygód. Biografię Straight układamy sobie dzięki licznym retrospekcjom, wspomnieniom kobiety o kolejnych życiowych katastrofach. Okazuje się, że ta podróż, forma terapii, była jej potrzebna.

Łukasz Muszyński opowiedział także o filmie "Polskie gówno" Tymona Tymańskiego, psychodelicznym musicalu, w którym wszystko może się zdarzyć. Dostrzegł także "stare oblicza miłości" w filmie "Warsaw by night", który w kinach od 6 stycznia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Łukasz Muszyński, krytyk filmowy z Filmweb.pl

Data emisji: 06.02.2015

Godzina emisji: 13.00

(kd/mc)

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Birdman" upadłym batmanem - czyli weekendowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 15:14
Upadły aktor, alternatywna wizja powstania wielkopolskiego, czy "Jack Sparrow" na tropie obrazu Goi? W Czwórce mówimy, na co warto iść w weekend do kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sundance - festiwal bez czerwonego dywanu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 14:00
To największe święto kina niezależnego, na którym debiutowali m.in. bracia Coen,i Kevin Smith. - Tegoroczna edycja Sundance obfitowała w dobre filmy i świetne kreacje aktorskie - opowiada Ula Śniegowska.
rozwiń zwiń