Szumlas i Zaborski: wspólnie dajemy naszej muzyce duszę

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 15:43
Piotr Szumlas i Jakub Zaborski, czyli Peter i Jacob, utworem "Emotions" podbijają polski rynek, a ostatnio swoją muzyką zilustrowali powieść "Czerwona Królowa".
Audio
  • Piotr Szumlas i Jakub Zaborski mówią o tworzeniu muzyki do powieści "Czerwona Królowa" i problemach związanych z wydaniem płyty (Czwórka/Stacja Kultura)
Piotr Szumlas i Jacek Zaborski wspólnie na scenie podczas koncertu
Piotr Szumlas i Jacek Zaborski wspólnie na scenie podczas koncertuFoto: PAP/Stach Leszczyński

Poznali się w sieci, to był zbieg okoliczności albo - jak mówią - przeznaczenie. - Dziś potrafimy wspólnie tworzyć w taki sposób, że każdy z nas ma w tym procesie równie ważną rolę - opowiadał Szumlas w rozmowie z Kasią Dydo.

Ostatnio nagrali utwór promujący książkę pt. "Czerwona Królowa", określanej mianem "gry o tron dla młodzieży" i przetłumaczonej dotychczas na 20 języków, a dziś wydają debiutancką płytę. I przyznają, że nie robią tego dla pieniędzy, a radości tworzenia. Młodzi artyści opowiedzieli też m.in. o tym, jak robi się karierę w telewizyjnych show, a także, co znajdzie się na ich debiutanckiej płycie.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Piotr Szumlas i Jakub Zaborski, czyli Peter i Jacob, zwycięzcy 5. edycji programu "Must Be The Music"

Data emisji: 19.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/jp)

Czytaj także

Fair Weather Friends o szczęściu i debiucie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 15:15
Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jutro wychodzi ich pierwsza płyta. Jak przyznają muzycy grupy - w ostatnim czasie mieli dużo szczęścia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hit z "50 twarzy Grey’a" odnosi komercyjny sukces

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 13:00
- To nie jest obliczone na efekt artystyczny, to ma się po prostu dobrze sprzedać - surowo ocenia krytyk muzyczny Marcin Ciechański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys: nasze piosenki dojrzewają na koncertach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 14:40
- Przechodzimy od flirtowania do stałego związku z utworami z "Vulcano" - śmieje się Bela Komoszyńska i zapowiada koncerty Sorry Boys.
rozwiń zwiń