Fair Weather Friends o szczęściu i debiucie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 15:15
Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jutro wychodzi ich pierwsza płyta. Jak przyznają muzycy grupy - w ostatnim czasie mieli dużo szczęścia.
Audio
  • Muzycy z zespołu Fair Weather Friends opowiadają o swoim debiutanckim albumie (Czwórka/Stacja Kultura)
Fair Weather Friends
Fair Weather FriendsFoto: mat. prom.

Twórczość Fair Weather Friends inspirowana jest współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70. i 80. Nie brakuje też klimatów indierockowych. Artyści wydają właśnie debiutancki album, który swoją premierę ma już 23 września.

Obecnie FWF występuje jako kwartet: Maciek Bywalec - perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Mateusz Zegan - gitara, fx, produkcja, Michał Maślak - głos, teksty, gitara. Najpóźniej do podstawowego tria dołączył Michał Maślak, który znany był chłopakom z innego zespołu, jako bardzo dobry wokalista.

Zobacz także: Koncerty w Czwórce <<<

W marcu 2012 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka FWF pt. "Eclectic Pixels”. Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, zespół na swoim koncie ponad 100 koncertów. Kolejny z nich już jutro.  - Tym razem będzie to koncert wyjątkowy, bo w studiu Radia Katowice, a dodatkowo można będzie oglądać streaming online - zdradzają muzycy.

Kuba
Kuba Kukla, Mateusz Zegan, Michał Maślak i Kasia Dydo

Posłuchaj nagrania rozmowy z muzykami Fair Weather Friends. Spotkaliśmy się w "Stacji Kultura".

(pj/kd)

Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kari - uznanie na Wyspach i zero pośpiechu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 15:00
Po bardzo dobrym przyjęciu płyty "Wounds and Bruises" Kari bez żadnej presji, spokojnie pracuje nad nowymi numerami. Udało jej się zdobyć uznanie na Wyspach Brytyjskich, za sprawą utworu "The One", który w nowej wersji można usłyszeć na kompilacji oficyny Nextpop pt. "Tunnel Vision. Vol. 1 - Slow Burning".
rozwiń zwiń