Jak zrobić tak dobry film, jak "Bogowie"?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 13:40
Film "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego triumfował na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i równie bezkonkurencyjny był na rozdaniu Orłów.
Audio
  • Relacja z gali wręczenia Orłów (Stacja Kultura/Czwórka)
Bogowie to film o życiu prof. Zbigniewa Religi (Tomasz Kot), który dokonuje pierwszego udanego przeszczepu serca
"Bogowie" to film o życiu prof. Zbigniewa Religi (Tomasz Kot), który dokonuje pierwszego udanego przeszczepu sercaFoto: mat. promocyjne

Produkcja została uhonorowana Polską Nagrodą Filmową Orły 2015 w kategorii najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza główna rola męska (Tomasz Kot), najlepsza drugoplanowa rola męska (Piotr Głowacki) i najlepsze zdjęcia. Obraz otrzymał także nagrodę publiczności.
Jak się robi tak dobre filmy, które podobają się i krytykom, i widzom? - Długo - powiedział Mateuszowi Patykowi reżyser "Bogów" Łukasz Palkowski. - Nie istnieje coś takiego, jak szybko, tanio i dobrze - stwierdził. Podkreślił, że jeśli twórcy otrzymają taką możliwość, by robić "filmy po bożemu", czyli mieć pół roku na przygotowania, przemyśleć wszystko, a potem to zrealizować, będziemy na naszych ekranach oglądali dużo więcej produkcji dobrej jakości.

Inni laureacie równie dobrze wypowiadali się o kondycji polskiego kina. Czy to oznacza, że wkrótce będziemy mieć kolejne oscarowe szanse?
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Katarzyna Dydo
Gość: Mateusz Patyk
Data emisji: 3.03.2015
Godzina emisji: 10.08
kk/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kebab i Horoskop" - polska komedia jak czeski film

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 12:00
"Kebab i Horoskop", w którym gra m.in. Bartłomiej Topa, to polski film, przesiąknięty absurdalnym humorem. - Wszystko dlatego, że czeskie kino bardzo mnie inspiruje - mówi reżyser Grzegorz Jaroszuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tymański namaszczony przez Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 09:00
W kinach można już oglądać satyryczny musical, którego scenarzystą i pomysłodawcą jest Tymon Tymański. Muzyk nie ukrywa radości z tego, że obraz w końcu powstał.
rozwiń zwiń